Ne olacak bu vatandaşın hali?


Son zamanlarda art arda gelen zamlar ile benzin, motorin ve LPG fiyatları aldı başını gitti. Geçtiğimiz yıllarda benzin fiyatları 5TL’yi geçti diye vatandaşlar duruma büyük tepki göstermişti. Ancak, şimdiler de benzinin litre fiyatı 6TL’ye yaklaşırken, Motorin’in litre fiyatı ise 5 TL’nin üzerine çıktı.
“Kontak basmaya korkuyoruz” diyerek tepkilerini dile getiren vatandaşlar, her gün zamlara alıştıklarını ifade ediyor.

“Artık bunaldık”
Zamlardan bunalan Erdem Erdoğan isimli vatandaş, “Artık televizyonlarımızın başında büyük bir merakla bekliyoruz, Akaryakıt fiyatlarına, gıda fiyatlarına ne zaman yapılacak diye. Gıda fiyatları aldı başını gidiyor. Akaryakıt desen öylesine. İnanın artık bunalım geldi bu vatandaşlara. İnsanlara bu kadar yüklenilmez. Asgari ücretliye bu yıl zam yok. Ama bakıyoruz zam gelmeyen bir şey kalmadı. İnanın artık çok bunaldık. Herkes vatandaşa yükleniyor. Yetkilerden isteğim biran önce hayatı normale döndürsünler.” dedi.

“Satarım arabamı, dolara yatırırım”
Arabasını akaryakıt fiyatlarına gelen zamlardan dolayı satılığa çıkartan Halim Uyanıker isimli vatandaş ise, Bakıyorum zam üstüne zam. Ben bu gelen zamlar ile arabaya binemem kimse kusura bakmasın. Satarım arabamı parasını da dolara yatırırım. Vatandaşlara bu kadar yüklenilmez. 2 hafta içerisinde motorine 25 kuruş zam geldi. Hiç kimse bir tepki göstermedi. Bakıyorum şöyle etrafıma hiç kimse ses çıkarmıyor. Demek ki herkes durumundan memnun diye de düşündüğüm oluyor. Allah herkese yardım etsin inşallah.” dedi.
ÖZEL HABER: VEYSEL KILIÇ

Gelen son zamların ardından petrollerde ki akaryakıt fiyatlarını sizler ile paylaşıyoruz;

YAZAR: NEVŞEHİR KENT HABER

Nevşehir Kent Haber gazetesinde çalışıyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kaynanasının ismini alıp Müslüman oldu

Rus asıllı Alman vatandaşı Maria Alp, tatil için geldiği eşinin memleketi Nevşehir’de Müslümanlığı seçerek Emine …

1 yorum

  1. Erdem Erdoğan Arkadaşımıza Aynen Katılıyorum. Zam Haberi Almadığımız Gün Acaba Bişey mi Oldu Diye Endişelenir Olduk..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir