Ne olacak bu vatandaşın hali?


Son zamanlarda art arda gelen zamlar ile benzin, motorin ve LPG fiyatları aldı başını gitti. Geçtiğimiz yıllarda benzin fiyatları 5TL’yi geçti diye vatandaşlar duruma büyük tepki göstermişti. Ancak, şimdiler de benzinin litre fiyatı 6TL’ye yaklaşırken, Motorin’in litre fiyatı ise 5 TL’nin üzerine çıktı.
“Kontak basmaya korkuyoruz” diyerek tepkilerini dile getiren vatandaşlar, her gün zamlara alıştıklarını ifade ediyor.

“Artık bunaldık”
Zamlardan bunalan Erdem Erdoğan isimli vatandaş, “Artık televizyonlarımızın başında büyük bir merakla bekliyoruz, Akaryakıt fiyatlarına, gıda fiyatlarına ne zaman yapılacak diye. Gıda fiyatları aldı başını gidiyor. Akaryakıt desen öylesine. İnanın artık bunalım geldi bu vatandaşlara. İnsanlara bu kadar yüklenilmez. Asgari ücretliye bu yıl zam yok. Ama bakıyoruz zam gelmeyen bir şey kalmadı. İnanın artık çok bunaldık. Herkes vatandaşa yükleniyor. Yetkilerden isteğim biran önce hayatı normale döndürsünler.” dedi.

“Satarım arabamı, dolara yatırırım”
Arabasını akaryakıt fiyatlarına gelen zamlardan dolayı satılığa çıkartan Halim Uyanıker isimli vatandaş ise, Bakıyorum zam üstüne zam. Ben bu gelen zamlar ile arabaya binemem kimse kusura bakmasın. Satarım arabamı parasını da dolara yatırırım. Vatandaşlara bu kadar yüklenilmez. 2 hafta içerisinde motorine 25 kuruş zam geldi. Hiç kimse bir tepki göstermedi. Bakıyorum şöyle etrafıma hiç kimse ses çıkarmıyor. Demek ki herkes durumundan memnun diye de düşündüğüm oluyor. Allah herkese yardım etsin inşallah.” dedi.
ÖZEL HABER: VEYSEL KILIÇ

Gelen son zamların ardından petrollerde ki akaryakıt fiyatlarını sizler ile paylaşıyoruz;

YAZAR: admin

01.08.1988 yılında Nevşehir’de doğdu. 1 erkek 2 kız kardeşi bulunuyor. İlk ve ortaokulu Rauf Nail Akman İlköğretim Okulu’nda okudu. Liseyi 2000 Evler Lisesi’nde okudu. 2005 yılında liseyi bitirdikten sonra Nevşehir Haber Gazetesi’nde dağıtıcı olarak basın hayatına giriş yaptı. 2008-2009 yıllarında askerliğini Kıbrıs/Güzelyurt’ta yaptı. Askerden geldikten sonra Nevşehir’de Yenigün Gazetesi’nde muhabir olarak işine devam etti. Daha sonra Nevşehir Kent Haber Gazetesi’ne muhabir olarak başladı. Hobi olarak futbol, avcılık ve doğa sporlarıyla ilgileniyor. Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Düşen uçakta şehit olan üsteğmen askeri törenle uğurlandı

Nevşehir'in Gülşehir ilçesinde, F-16 tipi savaş uçağının düşmesi sonucu şehit düşen Üsteğmen Yasin Boy için askeri tören düzenlendi. 

1 yorum

  1. Erdem Erdoğan Arkadaşımıza Aynen Katılıyorum. Zam Haberi Almadığımız Gün Acaba Bişey mi Oldu Diye Endişelenir Olduk..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir