Müftülük, kurban rehberi dağıtıyor

Yaklaşan kurban bayramı dolayısıyla Nevşehir Müftülüğü tarafından vatandaşların bilgilendirmesi için kurban rehberi kitapçığı dağıtılıyor.


 

Yaklaşan kurban bayramı dolayısıyla Nevşehir Müftülüğü tarafından vatandaşların bilgilendirmesi için kurban rehberi kitapçığı dağıtılıyor.

Bakanlıklararası Kurban Hizmetleri Kurulu’nun 29/11/2004 tarihi ve 2004/2 sayılı kararı ile kabul edilen Kurban Hizmetleri Bilgilendirme Kılavuzu, Kurban Rehberi olarak kısaltılarak Nevşehir Müftülüğünce vatandaşlara dağıtılıyor. Nevşehir Belediyesi tarafından bastırılan bu kitapçıkta, Kurban ibadeti hakkında bilinmesi gerekenler, Kurbanla ilgili dini hükümler, Kurban kesimi,  Kurban derilerinin değerlendirilmesi,  sağlık şartları, vekalet yolu ile kurban kesimi, Diyanet İşleri Başkanlığının görevleri, Kurban muhasebesinin denetlenmesi gibi pek çok bilgiye yer veriliyor. Kitapçığın son sayfalarında ise Nevşehir İl Müftüsü Yakup Öztürk ve Eski Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’in bayram kutlamalarına da yer verilmiş. Bu kitapçığın geçtiğimiz yıllardan kaldığı tahmin ediliyor.

 

YAZAR: NEVŞEHİR KENT HABER

Nevşehir Kent Haber gazetesinde çalışıyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Göreme fuarda tanıtılıyor

Yerli ve yabancı çok sayıda katılımın olduğu Travel Turkey İzmir 2018 fuarın da Göreme Belediyesi yerini aldı. Kapadokya bölgesi her yönleriyle gelen ziyaretçilere tanıtılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir