Mehmet Çiçek’e veda yemeği düzenlendi

Nevşehir’de geçtiğimiz günlerde kaçak kum ocağına göz yumulduğu için Nevşehir Valiliği tarafından görevden alınan Çevre ve Şehircilik Eski İl Müdürü Mehmet Çiçek’e veda yemeği düzenlendi.


 

Nevşehir Çevre yolu üzerinde bulunan bir restoranda yapılan veda programına, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü personeli ve Mehmet Çiçek’in yakın dostları katıldı. Eski Müdür Mehmet Çiçek program sonrasında tüm personele ve dostlarına bu anlamlı programı düzenlediği için ayrı ayrı teşekkür etti. Mehmet Çiçek’in veda konuşmasını yaptığı sırada ise duygulu anlar yaşandı.

Kahramanmaraşlı Çevre Ve Şehircilik eski İl Müdürü Mehmet Çiçek’in Bakanlık Müşavirliğinde görevlendirilmesi ile birlikte, kurumda Müdür Yardımcısı olarak çalışan Nevşehirli Mustafa Solmaz; Çevre Ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin oluru ile Nevşehir Çevre Ve Şehircilik İl Müdürü İl Müdürü olarak görevlendirildi.

 

Mehmet Çiçek kimdir?

1967 doğumlu Kahramanmaraş Karacasu Köyü doğumlu Mehmet Çiçek’in öz geçmişi şu şekilde; ‘İlköğrenimimi Karacasu İlkokulunda, Orta ve Lise öğrenimimi Kahramanmaraş tamamladı. 1986-1990 yılında Akdeniz Üniversitesi Isparta Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünde öğrenimi tamamladı.

1990 yılında Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde İnşaat Mühendisi olarak işe başladı. Askerlik hizmeti 1994-1995 yıllarında kısa dönem er olarak yaptı. Dönüşte tekrar aynı kurumda işe başladı ve 2003 yılına kadar görev yaptı.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde görev süresince; Kahramanmaraş, Gaziantep ve Adıyaman İllerindeki çeşitli tesislerin kontrollük hizmetlerini yürüttü. Bu sürede yaklaşık 200 civarında statik proje yaptı ve birçok özel inşaatın fahri olarak kontrollük hizmetlerini yürüttü ve bizzat yönetiminde bulundu.

15.03.2003 Kahramanmaraş Bayındırlık ve İskân Müdürlüğünde Müdür Yardımcısı görevine ve 01.04.2004 tarihinde Kahramanmaraş Bayındırlık ve İskan Müdürü görevine atandı. Dört yıl süre ile Ceza İnfaz Kurumlan Tutukevleri İzleme Kurulunda görev yaptı. 16 Haziran 2010 tarihinde Kahramanmaraş Bayındırlık ve İskan Müdürlüğünden başka bir göreve atanmak üzere Bayındırlık Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğüne görevlendirildi.

13.Aralık 2010-17.03.2015 tarihlerinde Nevşehir Çevre ve Şehircilik İl Müdür Vekili olarak görev yaptı ve 17.03.2015 tarihinde asaleten Çevre ve Şehircilik İl Müdürü olarak atandı Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Mustafa Solmaz kimdir?

1979 yılında Nevşehir’de doğdu Mustafa Solmaz’ın ise özgeçmişi şu şekilde; ‘İlkokulu Cumhuriyet İlkokulu, ortaokulu ve liseyi Nevşehir Anadolu lisesinde 1997 yılında tamamladı. Yükseköğrenimini Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünde 2002 yılında tamamladı. Askerlik vazifesini Doğubeyazıt 1.Mekanize Piyade Tugayında İstihkam Asteğmen olarak yerine getirdikten sonra İstanbul’da ve Aksaray’da çeşitli özel projelerde mühendis olarak çalıştı. 2005 yılında Yozgat Bayındırlık ve İskan Müdürlüğüne İnşaat mühendisi olarak atandı. 2007 yılında tayininin çıkması ile birlikte Nevşehir Bayındırlık ve İskan Müdürlüğünde İnşaat Mühendisi olarak göreve başladı. 2009 yılında geçici görevle Nevşehir İl Özel İdaresinde görev yaptı. 2010 yılında Nevşehir Bayındırlık ve İskan Müdürlüğünde Proje Şube Müdürlüğü ve Yapı Malzemeleri ve Yapı Denetimi Şube Müdürlüğü görevlerinde bulundu.  2011 yılı Ocak ayından itibaren Nevşehir ve Çevre ve Şehircilik il Müdürlüğünde Müdür Yardımcısı olarak görevini yürütmekteyken 28 Şubat 2018 tarihli Bakanlık Makamının görevlendirme oluru ile birlikte İl Müdürü olarak görevlendirilmiştir. Evli ve 2 çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce bilmektedir.’

 

YAZAR: Veysel Kılıç

04.10.1989 Gülşehir Karahüyük köyünde doğdu. Evin tek erkek çocuğu ve 1 kız kardeşi var. İlk Okulu Gülşehir Atatürk Okulunda, Orta Okulu Turgut Akdeveli Okulunda, Liseyi ise 2003-2007 tarihleri arasında Nevşehir Lisesinde okudu. Lise bitiminde ise gazetecilik hayatına spor muhabiri olarak başladı. 2009-2010 yılları arasında askerliğini Kıbrıs Leşkoşa da tank şoförü yaptı. Askerlik bitiminde ise gazetecilik hayatına kaldığı yerden devam etti. Askerden sonra Nevşehir Yenigün Gazetesi yazı işleri Müdürlüğü yaptı. Daha sonra ise Nevşehir Kent Haber Gazetesinde yazı İşleri Müdürlüğünü sürdürdü. Siyaset, Magazin, Spor branşlarında pek çok yazısı bulunuyor. Hobi olarak boş zamanlarında Avcılık, arazi yürüyüşleri başta olmak üzere doğa sporları ile yakından ilgilenir. Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TES üyeleri istişare yaptı

Türk Eğitim Sen Nevşehir Şubesi İl Yönetimi, İlçe Yönetim kurulları, Üniversite Teşkilatı ve Kadın Komisyon Başkanlığı yönetiminin katılımıyla genişletilmiş eğitim ve istişare toplantısını sendika binası salonunda gerçekleştirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir