Kaymaklı’da sigarayı bırakan ödülünü alıyor

Kaymaklı Belediyesi tarafından 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü’nde, sigarayı bırakan vatandaşlar için ödül töreni düzenlendi.


Kaymaklı Belediyesi, Kaymaklı’yı sağlıklı bir toplum yapma amacıyla önemli bir sosyal sorumluluk projesini daha hayata geçirmişti. Sigara içen Belediye Başkanı Halit Elma Kaymaklı vatandaşlarını sigarayı bırakmalarını teşvik etmek amacıyla düzenlenen kampanya kapsamında sigarayı bırakan vatandaşlara çeşitli hediyeler verileceğini söylemişti.

Kaymaklı Belediyesi tarafından ‘9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü’ kapsamında 1 ay önce başlatılan ‘Kaymaklı sigarayı bırakıyor’ etkinliğiyle birlikte sigarayı bırakan 10 kişi için tören düzenledi. Sigarayı bırakan vatandaşlara sertifika ile birlikte spora teşvik amacıyla eşofman takımı ve spor ayakkabısı hediye edildi. Kaymaklı Belediye Başkanı Halit Elma, “9 Şubat sigaraya karşı bir farkındalık oluşturma ve sigarayı bırakma günü olarak önem arz ediyor. Sigara içenler harcamalarından öteye sağlıklarını da yakmaktadırlar. Milli servetimizi, özellikle genç canlarımızı, ihtiyarlarımızı korumak için bu farkındalığı oluşturmamız gerekiyor. 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü, sigara kullanma alışkanlığı olan insanların sigaranın zararları konusundaki bilgilerini artırmak suretiyle, insanların sigara kullanma alışkanlığından uzaklaşmasına sebep olacak birtakım davranış değişikliklerine sebep olmaktır. Sigarayı bırakan arkadaşlara ömür boyu mutluluklar diliyorum. Kendileri için yaptıkları bu mücadelenin sigara içenlere örnek olmasını diliyorum” dedi.

YAZAR: Mehmet Özdemir

1987 Nevşehir doğumluyum. Nevşehir Lisesi’nden mezun oldum. 2005 yılında Nevşehir Kent Haber Gazetesi’nde spor muhabiri olarak görev başladım. Bir süre Nevşehir Haber Gazetesi’nde spor muhabiri olarak görev yaptıktan sonra askerlik görevi için mesleğe ara verdim. Askerliğin ardından yine Nevşehir Kent Haber Gazetesi’nde spor muhabirliği görevine devam ettim Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti ve Türkiye Spor Yazarları Derneği üyesiyim. Evli ve 2 çocuk babasıyım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TES üyeleri istişare yaptı

Türk Eğitim Sen Nevşehir Şubesi İl Yönetimi, İlçe Yönetim kurulları, Üniversite Teşkilatı ve Kadın Komisyon Başkanlığı yönetiminin katılımıyla genişletilmiş eğitim ve istişare toplantısını sendika binası salonunda gerçekleştirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir