Kapadokya Üniversitesi Tema Vakfı ile fidan dikti

Kapadokya Üniversitesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Nevşehir Genç Tema ve Minik Tema eşliğinde fidan dikim etkinliği düzenledi.


 

Çevre sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak ve küresel ısınmaya neden olan karbondioksit üretiminin azaltılabilmesi amacıyla Üniversitemizin Mustafapaşa’da bulunan ağaçlandırma alanında yapılan etkinlikte; tıpkı bir ağaç gibi hem kendi yaşam kaynağını barındıran hem de çevresine hayat veren kadınları temsilen bu önemli günde yeni fidanlar dikildi. Aynı zamanda dikilen her fidanla, baskı gören, istismara uğrayan ve şiddet gören kadınların anısına geleceğe birer umut yeşertildi.

YAZAR: Mehmet Özdemir

1987 Nevşehir doğumluyum. Nevşehir Lisesi’nden mezun oldum. 2005 yılında Nevşehir Kent Haber Gazetesi’nde spor muhabiri olarak görev başladım. Bir süre Nevşehir Haber Gazetesi’nde spor muhabiri olarak görev yaptıktan sonra askerlik görevi için mesleğe ara verdim. Askerliğin ardından yine Nevşehir Kent Haber Gazetesi’nde spor muhabirliği görevine devam ettim Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti ve Türkiye Spor Yazarları Derneği üyesiyim. Evli ve 2 çocuk babasıyım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bulgaristan’ın güzellikleri Uçhisar’da sergilendi

Bulgaristan’ın tarihi güzellikleri Kapadokya’nın zirve noktası olan Uçhisar kalesinde açılan sergi ile tanıtıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir