İşçinin Toplu İş Sözleşmesindeki Fiyat Farkları Ödenecek

Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmet Alımlarında Toplu İş Sözleşmesinden Kaynaklanan Fiyat Farkının Ödenmesine Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yönetmelik 30.03.2018 Tarihli Resmi Gazete’de yayımlandı.


Yönetmelik değişikliği gereğince, ihale sözleşmeleri ve toplu iş sözleşmeleri 31.12.2017 tarihinde sona eren işyerlerinde/ işletmelerde çalışanların ücret ve sosyal haklarının, 01.01.2018 – 02.04.2018 tarihlerini kapsayan geçiş döneminde, Yüksek Hakem Kurulu sözleşmesi esas alınmak suretiyle ödenecek.
Toplu İş Sözleşmesin' den kaynaklanan farklar, kamu kurum ve kuruluşları tarafından fiyat farkı kapsamında ödenecek. Çalışanlarımız mağdur edilmeyecek. Düzenlemenin gerçekleşmesi için gerekli çalışmaları yaptıran Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Jülide SARIEROĞLU' na, Maliye Bakanı Sayın Naci AĞBAL’ a, bu düzenlemenin yapılabilmesi için büyük çaba sarf eden Hak İş Konfederasyonumuzun Genel Başkanı Sayın Mahmut ARSLAN’ a ve emeği geçen herkese, üyelerimiz ve çalışanlarımız adına ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.
Düzenlemenin, üyelerimize ve çalışanlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyoruz.

YAZAR: Çağla Aktürk Baş

21.04.1992 doğumlu Ordu doğumlu. Evin tek kız çocuğu ve 2 erkek kardeşi var. İlk ve Okulu Giresun Pir Aziz ilköğretim okulunda okudu. Liseyi Pir Aziz İsmail Yücel Teknik Lisesinde okudu. Lise sonrasında sınavlara özverili bir şekilde çalıştı ve Nevşehir hacı Bektaş Veli Üniversitesi Kimya bölümünü kazandı. 2010-2014 yılları arasında Üniversiteyi bitirdi. 2015 yılında ise evlenerek Nevşehir’de kaldı. Üniversite bitiminde Nevşehir’de Yenigün gazetesinde Muhabir olarak göreve başladı. Daha sonra ise Nevşehir Kent Haber Gazetesinde görevine devam etti. Magazin başta olmak üzere kültür-sanat dallarını yakından takip ediyor. Hobi olarak ise boş zamanlarında Sinema, doğa yürüyüşleri, arkadaşları ile zaman geçirme faaliyetlerinde bulunur. Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Seçen, Halk gününde vatandaşların sorunlarını dinledi

Nevşehir Belediye Başkanı Atilla Seçen, uygulamaya geçirdiği Halk Günü’nde makamında vatandaşların sorun, istek ve dileklerini dinledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir