‘Huzurumuzu bozamayacaklar ‘

Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Tayfur Urgenç, bölücü terör Türk Milletinin huzurunu bozamayacağını ifade etti.


 

Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Tayfur Urgenç, bölücü terör Türk Milletinin huzurunu bozamayacağını ifade etti.

Batman’ın Gercüş ilçesi kırsalında zırhlı askeri aracın geçişi sırasında PKK’lı teröristlerce yola tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu 7 askerimiz şehit oldu, 3 asker yaralandı.

Şehit haberlerinin ardından Tüm Türkiye’de olduğu gibi Nevşehir’de de yas ilan edildi. Vatandaşlar bu olayın ardından büyük bir üzüntüye kapıldı.

Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Tayfur Urgenç hain saldırı ile ilgili bir açıklama yaptı. Şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet, ailelerine ve aziz milletimize başsağlığı, yaralı askerilerimize de acil şifalar dileyen Urgenç, kalleş saldırılara geçit verilmeyeceğini, terörün asla amacına ulaşamayacağını kaydetti.

‘Türk milletinin birlik ve dirliğini, huzurunu hiçbir kirli güç bozamayacaktır ‘ diyen Başkan Urgenç, terör örgütleri ve işbirlikçilerinin hangi karanlık projeyi uygulamaya çalışırsa çalışsın başarı sağlayamayacağını da bildirdi.

Urgenç,  ‘Bu minvalde bölücü terörü, yerli işbirlikçilerini ve emperyal destekçilerini şiddetle lanetliyoruz. Şehitlerimizin kanıyla kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne halel gelmemesi için uyanık ve tetikte olmak zorundayız. Vatanımızın bekası, topraklarımızın bütünlüğü, şehitlerimizin kanının yerde kalmaması için güzel ülkemize sahip çıkmalı, terör örgütlerinin saldırılarına en ağır cevabı vermeliyiz. Şunu herkes bilsin ki, ihanetin kökü eninde sonunda kazınacak, milletimizin birliğine ve devletimizin varlığına kastedenlerin hevesleri pis kursaklarında kalacaktır. ‘ dedi.

 

YAZAR: NEVŞEHİR KENT HABER

Nevşehir Kent Haber gazetesinde çalışıyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Göreme fuarda tanıtılıyor

Yerli ve yabancı çok sayıda katılımın olduğu Travel Turkey İzmir 2018 fuarın da Göreme Belediyesi yerini aldı. Kapadokya bölgesi her yönleriyle gelen ziyaretçilere tanıtılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir