Gülşehir’de Kur’an Kursu açılışı

  Gülşehir ilçesinde, 4-6 yaş arası çocukların eğitim görmesi amacıyla Kur’an Kursu açıldı.


Gülşehir ilçesinde, 4-6 yaş arası çocukların eğitim görmesi amacıyla Kur'an Kursu açıldı. Kaymakam Tekin, Belediye Başkan Vekili Erol Gümüşsoy, İl Müftüsü Öztürk ve Gülşehir İlçe Müftüsü Talat İlbahar tarafından açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından, kurs bünyesindeki derslikler gezildi.

İlçedeki Hazreti Ebubekir Camisi’nin yerleşkesindeki kursun açılışı dolayısıyla tören düzenlendi.

Programda konuşan Gülşehir Kaymakamı Çağlar Tekin, küçük yaşta Kur’an-ı Kerim öğrenilmesini sağlayacak olan kursun açılışında, emeği olan hayırseverlere teşekkür etti.

Gülşehir ilçesinde, 4-6 yaş arası çocukların eğitim görmesi amacıyla Kur’an Kursu açıldı. Kaymakam Tekin, Belediye Başkan Vekili Erol Gümüşsoy, İl Müftüsü Öztürk ve Gülşehir İlçe Müftüsü Talat İlbahar tarafından açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından, kurs bünyesindeki derslikler gezildi. ( Dilaver Can – Anadolu Ajansı )

Tekin, Diyanet İşleri Başkanlığı’na kursun isminin, oruçlular için cennette açılan kapı anlamına gelen “Reyyan” olması konusunda tavsiyede bulunduklarını ve onay beklediklerini belirtti.

İl Müftüsü Yakup Öztürk ise açılan bu tür kurslar sayesinde çocukların henüz küçük yaşlardan itibaren İslam dini ve değerle konusunda bilgi sahibi olabileceğini ifade etti.

Öztürk, “Açılışı yapılmakta olan kurs, çocuklarımızın sağlıklı bir din ve ahlak gelişimi göstermesine ve yaşları gereği ihtiyaç duydukları diğer gelişim süreçlerine katkıda bulunacak.” dedi.

Kaymakam Tekin, Belediye Başkan Vekili Erol Gümüşsoy, İl Müftüsü Öztürk ve Gülşehir İlçe Müftüsü Talat İlbahar tarafından açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından, kurs bünyesindeki derslikler gezildi.

YAZAR: NEVŞEHİR KENT HABER

Nevşehir Kent Haber gazetesinde çalışıyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Eraslan: ‘Yerel seçimler öncesi FETÖ yine algı operasyonu yapacaktır’ 

'Sosyal Medya ve Algı Yönetimi' kitabının yazarı, Kırıkkale Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Levent Eraslan, FETÖ üyelerinin 2019 yerel seçimleri öncesi sosyal medya üzerinden algı operasyonu yapacağını söyledi. 

1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir