Göreme’de bağ yollarının onarılıyor

Göreme Belediyesi’nin havası, suyu, doğal güzellikleri ile insana huzur veren bir dinlenme yeri olan Göreme bulunan mevcut vadilerde temizlik çalışması başlattı.


Belediye Başkanı Nuri Cingil, yaz ayının başlamasıyla birlikte tüm vadilerimizin temizliği ve bağ yollarımızın ulaşımla ilgili çalışmalarımızın devam ettiğini belirtti.

Başkan Nuri Cingil çevre temizliği duyarlılığı ile ilgili olarak çalışmalarını aralıksız olarak sürdürdüğünü ve vadilere giden yolları ve bağ yollarının bakımının ve düzeltilmesi yapılarak temizleme çalışmalarına devam ettiğini kaydetti. Temizleme çalışmaları kapsamında ot ve çöp temizleme çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini belirten Nuri Cingil, çalışmalarda çevre temizliğinin yanı sıra birebirinden eşsiz vadilerin de düzen ve temizliğine bir o kadarda önem verdiğini belirtti.

Başkan Nuri Cingil açıklamasının devamında; “Yaz aylarının gelmesi ile birlikte bağcılıkta ön planda olan bölgemizde vatandaşlarımızın bağlara daha iyi bir ulaşım yapabilmeleri için bağ yollarını gözden geçirerek yol açma çalışmalarında bulunuyoruz” dedi.

YAZAR: admin

01.08.1988 yılında Nevşehir’de doğdu. 1 erkek 2 kız kardeşi bulunuyor. İlk ve ortaokulu Rauf Nail Akman İlköğretim Okulu’nda okudu. Liseyi 2000 Evler Lisesi’nde okudu. 2005 yılında liseyi bitirdikten sonra Nevşehir Haber Gazetesi’nde dağıtıcı olarak basın hayatına giriş yaptı. 2008-2009 yıllarında askerliğini Kıbrıs/Güzelyurt’ta yaptı. Askerden geldikten sonra Nevşehir’de Yenigün Gazetesi’nde muhabir olarak işine devam etti. Daha sonra Nevşehir Kent Haber Gazetesi’ne muhabir olarak başladı. Hobi olarak futbol, avcılık ve doğa sporlarıyla ilgileniyor. Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bağlı CNN Türk’te Gündemi Değerlendirdi

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı, CNN Türk’te Türkiye’nin Gündemi programında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir