Başvuru için son günler

2017 ÇKS başvuru tamamlanma süresi 30 Haziran’dan 31 Aralık 2017 tarihine uzatılmıştı. Ürgüp Ziraat Odası Başkanı Mustafa Korkmaz ise başvuru süresi ile ilgili açıklama yaptı.


Başvurunun uzatılması için Genel Başkanlığımızın yazılı ve şifahi girişimlerde bulunduklarını belirten Korkmaz, ‘Odalarımızın ve Birliğimizin girişimleri sonucu 2017 ÇKS başvuru tamamlanma süresi 30 Haziran’dan 31 Aralık 2017 tarihine uzatıldı’ diye konuştu.

Başkan Korkmaz; ‘Çiftçilerimizin mağdur olmamaları için 2017 yılı desteklerinden faydalanabilmeleri için, olası sıkışıklıkları düşünerek son günü beklenmeden odalarımızdan alacakları çiftçi belgesi ve diğer belgeler ile birlikte 31 Aralık 2017 tarihine kadar Gıda Tarım ve Hayvancılık il ve ilçe müdürlüklerine başvuru yapmaları kendi yararlarına olacaktır. Bilindiği gibi ÇKS kaydı olmayan çiftçilerin desteklerden yararlanmaları mümkün değildir.’ dedi.

Korkmaz, süre uzatımın sağlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek, Eylül ayı itibariyle başlayan 2018 yılı ÇKS başvurularının ise 30 Haziran 2018 tarihine kadar devam edeceğini hatırlattı.

YAZAR: NEVŞEHİR KENT HABER

Nevşehir Kent Haber gazetesinde çalışıyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başkan Türker’den gençlere seçim çağrısı

  Ülkü Ocakları Nevşehir İl Başkanı Ali Türker, 2019 yılı mart ayında yapılması öngörülen Yerel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir