Başıboş köpekler çarşıda geziyor

Özellikle kış mevsimi geldiğinde vatandaşların korkulu rüyası olan başıboş köpek sürüsü çarşı ortasında indi.


Nevşehir Köprübaşı mevkiinden Atatürk Bulvarına vatandaşların arasında inen bu köpek sürüsü özellikle bayan ve çocukları bir hayli korkuttu.
Çevreden geçen araçlara havlayan bu sürü, yaklaşık 20 dakika Nevşehir caddelerinde gezdikten sonra Yeni Mahalle civarında ara sokaklara dağıldı.
Başıboş köpeklerin çok tehlikeli olduğunun belirten Nevşehir esnafı ve vatandaşlar tedirgin olduklarını söylüyor.

Çocukların okula gitti saatlerde bu köpekler yüzünden diken üstünde olduklarını ifade eden vatandaşlar, ‘Kışın yemek bulamayan bu hayvanlar insanlara da saldırabilir. Bunun çözümü Nevşehir Belediyesi zabıtasıdır. Zabıta ekipleri herkesin bildiği bu gerçeği gördüğü halde bir çalışma yapmıyor. Nevşehir Belediye Başkanımız Hasan Ünver’den bununla ilgili halka yardımcı olmasını istiyoruz. Bu başıboş köpekleri zabıtaya bildiriyoruz ancak maşallah zabıtaya ulaşmak mümkün değil. 153 ihbar hattı zabıtanın numarasını bile bizlerden salkıyor. Biz iletiriz Zabıta müdürlüğüne diyerek bizleri geçiştiriyorlar.


İşte bunun en büyük örneğini biraz önce gördük. Çarşı ortasında güpegündüz köpek sürüsü vatandaşların arasında cirit atıyor. Biraz önce bu konu için yetkilileri aradık. Aradan 10 dakika geçti. Ne gelen var, ne giden. Biliyoruz gelmeyecekler. Onun için bizlere kucak açan tek kişi Başkanımız Hasan Ünver’dir. Halkın bu sorununu çözün. Önümüzde ki günlerde havalar daha da soğuyacak ve bu tehlike çığ gibi büyüyecek.’ dediler.

YAZAR: NEVŞEHİR KENT HABER

Nevşehir Kent Haber gazetesinde çalışıyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bulgaristan’ın güzellikleri Uçhisar’da sergilendi

Bulgaristan’ın tarihi güzellikleri Kapadokya’nın zirve noktası olan Uçhisar kalesinde açılan sergi ile tanıtıldı.

1 yorum

  1. murtaza yerdeyatan

    muazzam bir görsel seçimi olmuş. tebrikler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir