Bak sen şu yaramaza

Nevşehir Mehmet Akif Ersoy Mahallesinde okulun öğle arasına girmesini fırsat bilen küçük çocuk çıktığı ağaçta mahsur kaldı.


Çıktığı ağaçta bacağı sıkışan Furkan isimli küçük çocuğun çığlıkları çevrede geçen vatandaşları harekete geçirdi. Vatandaşlar, uzun süre çocuğun sıkıştığı yerden kurtarmaya çalıştı. Ağacın budaklarını hep beraber çekerek biraz olsun yardımımız dokunur mu diye çabalayan vatandaşlar, ne yazık ki başarısız oldu.  Bu arada meraklı kalabalık gurubu ise kurtarma anını pürdikkat izledi.

Olay yerine çağırılan itfaiye ekipleri yaklaşık yarım saat içerisinde çocuk sıkıştığı yerden kurtarıldı.

Özgürlüğüne kavuşan çocuk daha sonra yürüyerek evine gitti. Meraklı vatandaşlar ise başarılı operasyonun ardından derin bir nefes aldı.

YAZAR: Veysel Kılıç

04.10.1989 Gülşehir Karahüyük köyünde doğdu. Evin tek erkek çocuğu ve 1 kız kardeşi var. İlk Okulu Gülşehir Atatürk Okulunda, Orta Okulu Turgut Akdeveli Okulunda, Liseyi ise 2003-2007 tarihleri arasında Nevşehir Lisesinde okudu. Lise bitiminde ise gazetecilik hayatına spor muhabiri olarak başladı. 2009-2010 yılları arasında askerliğini Kıbrıs Leşkoşa da tank şoförü yaptı. Askerlik bitiminde ise gazetecilik hayatına kaldığı yerden devam etti. Askerden sonra Nevşehir Yenigün Gazetesi yazı işleri Müdürlüğü yaptı. Daha sonra ise Nevşehir Kent Haber Gazetesinde yazı İşleri Müdürlüğünü sürdürdü. Siyaset, Magazin, Spor branşlarında pek çok yazısı bulunuyor. Hobi olarak boş zamanlarında Avcılık, arazi yürüyüşleri başta olmak üzere doğa sporları ile yakından ilgilenir. Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TES üyeleri istişare yaptı

Türk Eğitim Sen Nevşehir Şubesi İl Yönetimi, İlçe Yönetim kurulları, Üniversite Teşkilatı ve Kadın Komisyon Başkanlığı yönetiminin katılımıyla genişletilmiş eğitim ve istişare toplantısını sendika binası salonunda gerçekleştirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir