Bağlı’dan Makedonya Ankara Büyükelçisi Mucunski’ye Ziyaret


 

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı beraberinde Genel Sekreter ve Rektör Danışmanı Doç. Dr. Abdulkadir Uzunöz, Sosyal Bilimler Enstitü Müdürü Yrd. Doç. Dr. Vedat Aktepe ve Uluslararası İlişkiler Ofisi Öğr. Gör. Neşen Ertuğrul ile birlikte Makedonya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Zvonko Mucunski’yi büyükelçilik makamında ziyaret etti.

Rektör Bağlı Büyükelçi Mucunski’yi ziyaretlerinde, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi olarak ortak kültürel değerlere sahip  Makedonya ile  kültürel, sanatsal ve bilimsel alanlarda ileriye dönük işbirliği imkanları konusunda fikir alışverişinde bulundu. Rektör Bağlı ayrıca Kapadokya bölgesi ve üniversite hakkında Büyükelçi Mucunski’ye bilgi vererek kendilerini şehirde ve üniversitede ağırlamaktan büyük onur duyacaklarını ifade etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Rektör Bağlı ve beraberindekilere teşekkür eden Büyükelçi Mucunski ise, Türkiye ile ikili ilişkilerin her alanda olduğu gibi eğitim-öğretimde de karşılıklı geliştirilmesi arzusu içerisinde olduklarını belirtti. Mucunski ayrıca bir çok medeniyete ev sahipliği yapan Kapadokya’nın tarihi ve doğal güzelliklerine olan hayranlığını dile getirdi.

Büyükelçi Mucunski ziyaret sonunda Rektör  Bağlı’ya günün anısına plaket takdiminde bulundu.

YAZAR: NEVŞEHİR KENT HABER

Nevşehir Kent Haber gazetesinde çalışıyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TES üyeleri istişare yaptı

Türk Eğitim Sen Nevşehir Şubesi İl Yönetimi, İlçe Yönetim kurulları, Üniversite Teşkilatı ve Kadın Komisyon Başkanlığı yönetiminin katılımıyla genişletilmiş eğitim ve istişare toplantısını sendika binası salonunda gerçekleştirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir