Bağlı’dan Makedonya Ankara Büyükelçisi Mucunski’ye Ziyaret


 

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı beraberinde Genel Sekreter ve Rektör Danışmanı Doç. Dr. Abdulkadir Uzunöz, Sosyal Bilimler Enstitü Müdürü Yrd. Doç. Dr. Vedat Aktepe ve Uluslararası İlişkiler Ofisi Öğr. Gör. Neşen Ertuğrul ile birlikte Makedonya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Zvonko Mucunski’yi büyükelçilik makamında ziyaret etti.

Rektör Bağlı Büyükelçi Mucunski’yi ziyaretlerinde, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi olarak ortak kültürel değerlere sahip  Makedonya ile  kültürel, sanatsal ve bilimsel alanlarda ileriye dönük işbirliği imkanları konusunda fikir alışverişinde bulundu. Rektör Bağlı ayrıca Kapadokya bölgesi ve üniversite hakkında Büyükelçi Mucunski’ye bilgi vererek kendilerini şehirde ve üniversitede ağırlamaktan büyük onur duyacaklarını ifade etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Rektör Bağlı ve beraberindekilere teşekkür eden Büyükelçi Mucunski ise, Türkiye ile ikili ilişkilerin her alanda olduğu gibi eğitim-öğretimde de karşılıklı geliştirilmesi arzusu içerisinde olduklarını belirtti. Mucunski ayrıca bir çok medeniyete ev sahipliği yapan Kapadokya’nın tarihi ve doğal güzelliklerine olan hayranlığını dile getirdi.

Büyükelçi Mucunski ziyaret sonunda Rektör  Bağlı’ya günün anısına plaket takdiminde bulundu.

YAZAR: admin

01.08.1988 yılında Nevşehir’de doğdu. 1 erkek 2 kız kardeşi bulunuyor. İlk ve ortaokulu Rauf Nail Akman İlköğretim Okulu’nda okudu. Liseyi 2000 Evler Lisesi’nde okudu. 2005 yılında liseyi bitirdikten sonra Nevşehir Haber Gazetesi’nde dağıtıcı olarak basın hayatına giriş yaptı. 2008-2009 yıllarında askerliğini Kıbrıs/Güzelyurt’ta yaptı. Askerden geldikten sonra Nevşehir’de Yenigün Gazetesi’nde muhabir olarak işine devam etti. Daha sonra Nevşehir Kent Haber Gazetesi’ne muhabir olarak başladı. Hobi olarak futbol, avcılık ve doğa sporlarıyla ilgileniyor. Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Nevşehir’de düzenlenen törenlerle kutlandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir