AHİKA yönetim kurulu kasım ayı toplantısı yapıldı

Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Kasım Ayı Toplantısı; 27.11.2018 tarihinde, ‘Milli Teknoloji, Güçlü Sanayi Hamlesi’ konulu gündem maddesiyle ve yerel paydaşların katılımıyla Nevşehir ili Avanos İlçesi’nde gerçekleştirildi.


 

Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Kasım Ayı Toplantısı; 27.11.2018 tarihinde, ‘Milli Teknoloji, Güçlü Sanayi Hamlesi’ konulu gündem maddesiyle ve yerel paydaşların katılımıyla Nevşehir ili Avanos İlçesi’nde gerçekleştirildi.

Avanos ilçesinde özel bir otelde, Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Kırşehir Valisi İbrahim Akın başkanlığında gerçekleştirilen toplantı; Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir ve Niğde illeri Valileri, Belediye Başkanları, İl Genel Meclisi Başkanları, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlarından oluşan AHİKA Yönetim Kurulu’nun yanı sıra Üniversite Rektörleri, KOSGEB İl Müdürleri, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürleri, OSB temsilcileri, iş dünyasından kanaat önderleri, sanayiciler ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katılımıyla yapıldı.

Toplantının açılışında Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Kırşehir Valisi İbrahim Akın, kalkınma ajansların yapısı, kuruluş ve çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Bir önceki Yönetim Kurulu Toplantısı’nda alınan kararlarla ilgili çalışmaların değerlendirilmesiyle başlayan toplantıda; ‘2019-2021 yıllarını kapsayan ‘Yeni Ekonomi Programı’ kapsamında, kısa vadede finansal istikrarın yeniden tesis edilmesi, ekonomide dengelenmenin ve bütçe disiplinin sağlanması, orta vadede sürdürülebilir büyüme ve adaletli paylaşıma yönelik ekonomik değişimin gerçekleştirilmesi’, ‘Bu alanda sanayi ürünlerinde yerlileştirmeye dayalı bir ekonomik dönüşümün temellerini oluşturarak milli teknoloji, güçlü sanayi hamlesinin tesis edilmesi ve sanayi tabanının güçlendirilmesi amacıyla yerel ve merkezi düzey arasında bilgi ve görüş alışverişinin sürekliliğinin sağlanması’, ‘Milli Teknoloji, Güçlü Sanayi Hamlesi Yolunda Sanayinin Geleceği ve Çözüm Önerileri’ konuları ele alınarak, gündemdeki diğer konular görüşüldü.

Ardından, AHİKA Genel Sekreter Vekili Bekir Varol; Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından belirlenen 11 gündem maddesi doğrultusunda paydaşlarla gerçekleştirilen anket çalışmalarından elde edilen sonuçlar hakkında bir sunum gerçekleştirdi.

Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Üyesi ve Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, katılımcılara toplantıya katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Dilek ve temennilerin ardından toplantı sona erdi.

YAZAR: NEVŞEHİR KENT HABER

Nevşehir Kent Haber gazetesinde çalışıyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Eraslan: ‘Yerel seçimler öncesi FETÖ yine algı operasyonu yapacaktır’ 

'Sosyal Medya ve Algı Yönetimi' kitabının yazarı, Kırıkkale Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Levent Eraslan, FETÖ üyelerinin 2019 yerel seçimleri öncesi sosyal medya üzerinden algı operasyonu yapacağını söyledi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir