Adnan Oktar’a suç duyurusunda bulunulacak

Nevşehir’in de içerisinde bulunduğu 81 İl’de Adnan Oktar’ın Diyanet İşleri Başkanlığına yönelik yaptığı açıklamalarından dolayı suç duyurusunda bulunulacak.


Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Diyanet-Sen’in, Diyanet İşleri Başkanlığına yönelik yapılan açıklamalarından dolayı Adnan Oktar hakkında Türkiye geneli bütün şubeleriyle birlikte suç duyurusunda bulunacağı öğrenildi. Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Diyanet-Sen’den Nevşehir’de de konuya ilişkin yapılan açıklama şöyle; ‘Diyanet İşleri Başkanlığına yüzyılın hakareti damgasını vurmuştur. Söz konusu hakarette bulunan kişi Ey Diyanet! Sizin maaşınız kerhanelerden alınan paralarla ödeniyor.” Demesiyle gerçek niyetini ortaya çıkarmıştır. Diyanet-Sen olarak farkında olduğumuz bu çirkin dili kınıyor ve lanetliyoruz. Bu ifade bütün çirkefliklerin, bütün hakaretlerin, bütün saygısızlıkların üstünde bir hakarettir. Fakat bu sözlere karşılık verebilecek henüz yetkili bir mercinin çıkmaması kaygı vericidir. Yapılan saldırılar bariz olsa da,yetkili kurumların bu durum karşısında suskunluğunu koruyor olması üzüntü vericidir. İnanıyoruz ki Yarından itibaren bütün din görevlileri kişisel haklara, manevi dünyamıza yapılan bu hakaretlerden dolayı,adliyelerde kişisel suç duyurularında bulunacaktır. Din görevlilerine yapılan hiç bir hakaret hakkaniyet taşımaz. Bu memleketin manevi zırhını kuşanan bu gönüllü erleri için itibarsızlaştırıcı her cümle manevi değerlere saldırıdır. 15 Temmuz da, Çanakkale savaşında, kurtuluş savaşında, vatanın geleceği için ‘inşallah’ diyen, vatanın başarısı İçin de ‘maşallah’ diyen bu dava erlerini tarih yazmıştır, destanlar yazmıştır, milli mücadeleler yazmıştır. Benlik şuuruyla inşallahı, maşallahı ferdi heveslere alet etme eğilimi karşısında,en üst düzeyde sesimizi yükseltiyoruz. Dinimizi, ayetlerimizi bütün çıplaklıkları alet ederek, dansöz oynatmak ve bunun adını manevi hizmet olarak göstermek pişkinliğin daniskasıdır. Bu milletin örfünü, adetini hiçe sayarak, kendince yeni bir din oluşturma gayreti karşısında, tepkimizi en üst perdeden göstermeye hazırız. Bu ülke, geçmişinde nice sahte peygamberler iddiasıyla, nice sahte mehdi İddialarıyla karşı karşıya bırakılmış, dinin gerçek savunucuları susturulmuştur. Bugün suskunluğun artık eskisi gibi olmayacağı aşikardır. Siyonist güçleri arkasına alıp bu ülke sınırları içinde Dini saldırı metotlarına yeni bir metot ekleyen bu ahlaksız yapı karşısında da susmayacaktır. Unutulmamalıdır ki manevi zırhını kuşanan hiç bir Müslüman, yapılmakta olan bu alçakça saldırılar karşısında deve kuşu tepkisi vermeyecektir.’

YAZAR: Nuri Karaşahin

18.02.1988 yılında Nevşehir’in Boğaz köyünde doğdu. 2 erkek 1 kız kardeşi bulunuyor. İlk okulu Nevşehir Gazi ilkokulun ’da orta okulu Boğaz Köyü okudu. Liseyi Nevşehir lisesinde okudu. 2007 lise bitirdikten sonra bir mağazada satış elemanı olarak işe başladı. 2010 2011 yılında Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde yaptı. Kısa bir süre güvenlik sektöründe bulundu. 2017 yılı başlarında özenerek yapmak isteği meslek olan gazetecilik hayatına atıldı. Kent haber gazetesinde muhbirlik görevini üslendi. Bu görevi de severek yapıyor. Siyaset, Magazin, Spor branşlarında pek çok yazısı bulunuyor. Hobi olarak boş zamanlarında Avcılık, arazi yürüyüşleri başta olmak üzere doğa sporları ile yakından ilgilenir. Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kaynanasının ismini alıp Müslüman oldu

Rus asıllı Alman vatandaşı Maria Alp, tatil için geldiği eşinin memleketi Nevşehir’de Müslümanlığı seçerek Emine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir