Zafer Salgın, Afrin Gazisini unutmadı

Nevşehir siyasetinde önemli rol oynamış İşadamı Zafer Salgın, Geçtiğimiz günlerde Afrin’de yaralanarak Gazi olan Nevşehirli Zeki Didinmez’in evini ziyaret etti.


Gazi Zeki Didinmez ve ailesi ile hoş sohbetlerde bulunan Zafer Salgın, Suriye’nin Afrin Kentine TSK tarafından düzenlenen operasyonun önemine değinerek, “Bu önemli operasyonda görev almanın şerefine Zeki Didinmez gibi kardeşlerimiz nail olmuştur. Onlara ne mutlu ki ülkemizin önünde bir engel olarak duran hainlere orada günlerini göstermişlerdir. Sizler var oldukça, bu Türk milleti ilelebet yaşayacaktır. Sizler orada canınız pahasına kahramanlık mücadelesi sergilerken, bizler Türk milleti olarak tüm kalbimizle sizlere dualar ettik. Çok şükür bu önemli operasyonun alnımızın akı ile çıktık. Hainler arkalarına bile bakmadan kaçtı. Binlercesinin leşini ise vahşi hayvanlara yem ettik. Allah sizlerden razı olsun” dedi.

İş Adamı Zafer Salgın daha sonra maddi ve manevi her türlü destek vermeye hazır olduğunu ifade ederek Gazi Didinmez’e Beşiktaş’ın siyah beyazlı teşbihini hediye ederek, aileye geçmiş olsun dileklerini iletti.

YAZAR: Veysel Kılıç

04.10.1989 Gülşehir Karahüyük köyünde doğdu. Evin tek erkek çocuğu ve 1 kız kardeşi var. İlk Okulu Gülşehir Atatürk Okulunda, Orta Okulu Turgut Akdeveli Okulunda, Liseyi ise 2003-2007 tarihleri arasında Nevşehir Lisesinde okudu. Lise bitiminde ise gazetecilik hayatına spor muhabiri olarak başladı. 2009-2010 yılları arasında askerliğini Kıbrıs Leşkoşa da tank şoförü yaptı. Askerlik bitiminde ise gazetecilik hayatına kaldığı yerden devam etti. Askerden sonra Nevşehir Yenigün Gazetesi yazı işleri Müdürlüğü yaptı. Daha sonra ise Nevşehir Kent Haber Gazetesinde yazı İşleri Müdürlüğünü sürdürdü. Siyaset, Magazin, Spor branşlarında pek çok yazısı bulunuyor. Hobi olarak boş zamanlarında Avcılık, arazi yürüyüşleri başta olmak üzere doğa sporları ile yakından ilgilenir. Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nevşehir Valiliği soba zehirlenmelerine karşı uyardı 

 Nevşehir Valiliği, havaların soğumasıyla birlikte üzücü haberlerle karşılaşmamak için vatandaşları soba zehirlenmesine karşı uyardı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir