Yazıhüyük’te iftar sofrası kuruldu

Yazıhüyük belediye tarafından kasabada yüzlerce kişiye iftar verildi. İftar öncesinde ise merakla beklenen halı saha açılışı gerçekleştirildi.


Yazıhüyük Belediye Başkanı Cengiz Çavdar’ın ev sahipliğinde düzenlenen İftar Programına; AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mustafa Rauf Yanar, AK Parti 26.Dönem Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, AK Parti Derinkuyu İlçe Başkanı Bülent Aksoy, İlçe Kaymakamı İsmail Erdoğan, İl Genel Meclis Üyesi Serdal Pala, Acıgöl Belediye Başkanı Ercan Ertaş, Derinkuyu Belediye Başkanı Ahmet Balcı, Tatlarin Belediye Başkanı Ferhat Adıyaman, Sulusaray Belediye Başkanı Bayram Yılmaz, Kiledere Belediye Başkanı Selami Yılmaz, Alay Belediye Başkanı Tevfik Özbek, Çevre Köy ve Mahalle Muhtarları, 15 Temmuz Kahramanı, Şehit Ömer Halisdemir’in kardeşi Soner Halisdemir, Partililer, misafirler ve çok sayıda Yazıhüyüklü vatandaş katıldı.

İftar öncesi düzenlenen programda Halı sahanın açılışı dualarla hep birlikte kurdele kesilerek yapıldı. Sonrasında açılışa katılan AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mustafa Rauf Yanar ve AK Parti 26.Dönem Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz halı sahayı gezerek sırasıyla kaleye şut atışı denemesi yaptı. Açılış programı sonrasında düğün salonuna geçilerek burada Yazıhüyük Belediyesinin düzenlediği Halka açık iftar programına katıldı.

 

‘Gençlerimize hayırlı olsun’

AK Parti Nevşehir Milletvekili ve 27.Dönem Adayı Mustafa Açıkgöz burada yaptığı konuşmasında; ‘Yazıhüyük Belediyemizin yapımına başladığı Spor Toto’nun katkılarıyla spora ve gençliğe kazandırdığımız Yazıhüyük Halı Saha tesisimizin açılışını AK Parti Nevşehir İl Başkanımız M.Rauf YANAR, Belediye Başkanımız Cengiz Çavdar ve Değerli hemşerilerimizle hep birlikte gerçekleştirdik. Gençlerimizin ve çocuklarımızın alkışlarıyla coşkuyla açılışını yaptığımız Yazıhüyük Kapalı Halı sahası Yazıhüyüklü gençlere hayırlı olsun. Onların gözlerindeki mutluluk her şeye değerdi. Onlar mutluysa bizlerde mutluyuz’ dedi.

Açıkgöz açıklamasının devamında; ‘Yazıhüyük Belediyemizin düzenlediği geleneksel iftarımızda AK Parti İl Başkanımız ile Yazıhüyüklü hemşerilerimizle bir aradayız. Yazıhüyük Halkı her zaman olduğu gibi,  bugünde bizi bağrına bastı. Tüm Yazıhüyük halkına ve Belediye Başkanı Cengiz Çavdar kardeşime Teşekkür ediyorum’ açıklamasında bulundu.

 

‘Kasabamıza destek yağdı’

Yazıhüyük Belediye Başkanı Cengiz Çavdar’da konuşmalarında halkın iftar programına göstermiş olduğu yoğun ilgiye teşekkür ederek: ‘Biliyorsunuz Kasabamız 3 kez sel afetine maruz kaldı. Can ve mal kaybı olmadan sel afetini atlattık çok şükür Tüm Halkımıza geçmiş olsun. Allah razı olsun Afet esnasında Devletimiz ve Hükümetimiz hep yanımızda oldular. DSİ Genel Müdürlüğü Personelleri ve araçları 10 gün Yazıhüyük Kasabamızda bizlere yardımcı oldular. Halkımızın yanında oldular. Bu esnada sağ olsun Milletvekillerimizin ve Hükümetimizin desteğini hep yanımızda gördük. Ayrıca Kapalı saha yapımı, içme suyu şebeke değişimi ve Çevre düzenleme çalışmalarımızda Değerli Milletvekillerimizin çok desteği oldu. Hepsine de huzurunuzda ayrı ayrı Teşekkür ediyorum’ dedi.

Başkan Çavdar daha sonra, günün anısına AK Parti Nevşehir Milletvekili ve 27.Dönem Adayı Mustafa Açıkgöz’e ve AK Parti İl Başkanı Mustafa Rauf Yanar’a çini tabak hediye etti.

YAZAR: NEVŞEHİR KENT HABER

Nevşehir Kent Haber gazetesinde çalışıyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Seçen, halk gününde vatandaşları dinledi 

 Nevşehir Belediye Başkanı Atilla Seçen, düzenlediği Halk Günü uygulamasıyla makamında vatandaşların sorunlarını ve taleplerini dinleyip çözümler üretiyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir