Ünver’e, uluslararası kongre daveti

Nişantaşı Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Ekonomi ve Finans Bölümü öğretim görevlisi Dr. Mustafa Altıntaş Meslek Yüksek Okulu Müdürü Mehmet Altuntaş, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’i makamında ziyaret ederek, Avanos ilçesinde 12-14 Nisan 20185 tarihleri arasında bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek Uluslararası Ekonomi Araştırmaları ve Finansal Piyasalar Kongresi (IERFM)’ne davet etti.


 

Ziyarette konuşan Nişantaşı Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Ekonomi ve Finans Bölümü öğretim görevlisi Dr. Mustafa Altuntaş, Türkiye’de finans alanında düzenlenen en büyük organizasyon olması hedeflenen kongreye, 53 üniversiteden 185 bilim insanının katılımının beklendiğini ifade etti.

12 – 13 – 14 Nisan 2018 tarihlerinde Nevşehir’in Avanos ilçesinde ikincisi düzenlenecek olan kongrenin ev sahipliğini Nişantaşı Üniversitesi, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ve Trakya Üniversitesinin üstlendiğine dikkat çeken Altuntaş, Ekonomi ve finans alanında uluslararası düzeyde çalışan akademisyenlerin, piyasa profesyonellerinin ve finans medyasının bir araya geleceği bu uluslararası organizasyonuna Belediye Başkanı Hasan Ünver’in de katılımından büyük bir mutluluk duyacağını ifade etti.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’de, ülkemizdeki finans konusunun bilimsel ölçeklerde ele alınacağı bilimsel kongrenin başarılı bir şekilde geçmesi temennisinde bulunarak yapılan davetten mutluluk duyduğunu söyledi.

YAZAR: Çağla Aktürk Baş

21.04.1992 doğumlu Ordu doğumlu. Evin tek kız çocuğu ve 2 erkek kardeşi var. İlk ve Okulu Giresun Pir Aziz ilköğretim okulunda okudu. Liseyi Pir Aziz İsmail Yücel Teknik Lisesinde okudu. Lise sonrasında sınavlara özverili bir şekilde çalıştı ve Nevşehir hacı Bektaş Veli Üniversitesi Kimya bölümünü kazandı. 2010-2014 yılları arasında Üniversiteyi bitirdi. 2015 yılında ise evlenerek Nevşehir’de kaldı. Üniversite bitiminde Nevşehir’de Yenigün gazetesinde Muhabir olarak göreve başladı. Daha sonra ise Nevşehir Kent Haber Gazetesinde görevine devam etti. Magazin başta olmak üzere kültür-sanat dallarını yakından takip ediyor. Hobi olarak ise boş zamanlarında Sinema, doğa yürüyüşleri, arkadaşları ile zaman geçirme faaliyetlerinde bulunur. Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Seçen, halk gününde vatandaşları dinledi 

 Nevşehir Belediye Başkanı Atilla Seçen, düzenlediği Halk Günü uygulamasıyla makamında vatandaşların sorunlarını ve taleplerini dinleyip çözümler üretiyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir