Siftah Ocak tan Bereket Allahtan

Nevşehir Ülkü Ocakları Ahilik Haftası nedeniyle siftah Ocak’tan Bereket Allah’tan diyerek esnaflara içinde 1 TL bulunan zarflar bıraktı. 


Nevşehir Ülkü Ocakları Ahilik Haftası nedeniyle siftah Ocak'tan Bereket Allah'tan diyerek esnaflara içinde 1 TL bulunan zarflar bıraktı. 
Nevşehir Ülkü Ocakları Ahilik Haftası nedeniyle siftah Ocak’tan Bereket Allah’tan diyerek esnaflara içinde 1 TL bulunan zarflar bıraktı.
Nevşehir’de bir çok örnek davranışa imza atan Ülkü Ocakları farkını bir kez daha gösterdi.
Nevşehir Ülkü Ocakları Ahilik Haftası nedeniyle içine 1 TL koydukları zarfları’Siftah Ocaktan Bereket Allah’tan’ diyerek esnafların kapılarına bıraktı.
Sabah zarf ve içindeki parayla karşılaşan esnaf ise duygularını sosyal medyadan yaptığı paylaşımlarla dile getirdi. Esnaf bu paylaşımlarda Nevşehir Ülkü Ocaklarına teşekkür etti.
Nevşehir Ülkü Ocakları tarafından konuyla ilgili yapıla açıklamada, ‘Türk esnafının dünyaya örnek olan dayanışma, yardımlaşma ve ahlak düsturunun vucut bulmuş hali ‘Ahilik’ anlayışıyla, Nevşehir İl Teşkilatı olarak hayırlara vesile olan Cuma sabahı, değerli esnaflarımızın zor günlerinde morallerinin yükselmesi amacıyla, kapılarına ‘siftah paralarımızı bırakıp, ‘hayırlı işler’ dileklerimizi ilettik. Ahilik haftası, yüce Allah’ın izni ile tüm esnafımıza ve müşterilerine hayırlar getirsin.
Emeği geçen lise/üniversite teşkilatlarımızdaki genç kardeşlerimize teşekkür ederiz. Selam yedi bucağa; buyrun çaya, ocağa!’ denildi.

YAZAR: NEVŞEHİR KENT HABER

Nevşehir Kent Haber gazetesinde çalışıyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TES üyeleri istişare yaptı

Türk Eğitim Sen Nevşehir Şubesi İl Yönetimi, İlçe Yönetim kurulları, Üniversite Teşkilatı ve Kadın Komisyon Başkanlığı yönetiminin katılımıyla genişletilmiş eğitim ve istişare toplantısını sendika binası salonunda gerçekleştirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir