NTB’DE KOSGEB destekleri anlatıldı

Nevşehir Ticaret Borsası’nda KOSGEB destekleri bilgilendirme toplantısı düzenlendi.


Nevşehir Ticaret Borsası’nda gerçekleştirilen toplantıya, KOSGEB Müdürü Ali Usta , NTB Başkanı İbrahim Salaş, Meclis Başkanı Mehmet Havalı, Genel Sekreter Uğur Aydoğan, Doğa Tohumculuk Gökhan Çevik, Fatih Un Abdullah Salaş – Çetin Saka, Nissa Gıda Murat Gerçek, Mehmet Ve Atilla Dirican ile Ticaret Borsasını Temsilen Hatice Doğan katıldı.

‘2018 Yılı Makine Teçhizat Kredi Faiz Desteği Programı’  ve Başvuru süreçleri Kosgeb uzmanı  Cavide Pehlivan tarafından anlatıldı.

Nevşehir Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Salaş yaptığı açılış konuşmasında, ‘Yapılan toplantımızda amacımız, üyelerimizi KOSGEB’in yeni ve var olan destekleri hakkında bilgilendirmek. Hedefimiz, tüm işletmelerin bu desteklerden yararlanması. Küçük adımlarla yola çıkarak, önce küçük bir tohum ekerek işlerimizi büyütmemiz lazım. Bunun için de KOSGEB desteği ile iyi bir başlangıç yapabiliriz.’ dedi.

KOSGEB Nevşehir Müdürü Ali Usta’da, seminere katılan işletme temsilcilerine KOSGEB’in var olan ve yeni destekleri hakkında örnek uygulamaları da içerecek şekilde kapsamlı bilgiler verdi.

KOSGEB Veri Tabanına kayıtlı, imalat sanayinde faaliyet gösteren ve KOSGEB Desteklerinden yasaklı olmayan İşletmelerin kullanacakları yerli ve yeni makine teçhizat alımları için uygun koşullarda finansal destek sağlanması amacıyla ‘2018 Yılı Makine Teçhizat Kredi Faiz Desteği Programı’ hazırlandığını ifade eden KOSGEB Müdürü Ali Usta, seminerin son bölümünde katılımcıların sorularını cevaplandırdı.

YAZAR: NEVŞEHİR KENT HABER

Nevşehir Kent Haber gazetesinde çalışıyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Asgari ücret görüşmeleri başlıyor

Nevşehir’de binlerce çalışanının merakla beklediği 2019 yılı asgari ücret zamları masaya yatırılmaya başlayacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir