NTB’ Üyelerine yeni  Nefes

Nevşehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Salaş Nevşehir, TOBB olarak 2017 yılında başlatılan ‘Finansmanda İnovasyon’ adı verilen Nefes Kredisinin 2018 yılında da devam ettirildiğini belirtti.


Nevşehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Salaş, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan Öncülüğünde  ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’mizin  (TOBB) tam desteği ile 2017 yılında başlattıkları, ‘TOBB Nefes Kredisi ‘ile  31 Mart 2018 Tarihinde, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın katılımı ile İzmir’de gerçekleşen ‘Nefes Kredisi İmza Töreni’ ile hız kazanmıştır. Nevşehir Ticaret Borsası olarak 2018 yılında da Üyelerimize desteğin devam edeceğini belirtti.

 

2018’E YENİ BİR NEFES;

Salaş, Açıklamasında; Nefes Kredisinde faizler aylık yüzde 0,99, yıllık yüzde 11,88 olarak belirlendi. Kredi vadesi, ilk 6 ay anapara geri ödemesiz(üyeler ilk 6 ay kredinin sadece faizini ödeyecek), takip eden 12 ay eşit taksitli olmak üzere toplam 18 ay olacağını belirten İbrahim Salaş, Üyelerimizin, faydalanması beklenen TOBB Nefes Kredisine; Ziraat Bankası, Denizbank, Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım aracılık edecek. Üyelerimiz Oda ve Borsalardan alacakları faaliyet belgesi ile çalıştıkları banka şubesine başvurabilecekler.

 

Nefes Kredisi faizi aylık yüzde 0.99 olacak. Bir üyemiz azami (grup şirketleri dahil) 200 bin lira kredi kullanabilecek. Asgari sınır ise 50 bin TL. Olarak kararlaştırıldığını belirten İbrahim Salaş ‘ Nefes Kredisi ‘nin Üyelerimize, destek kapsamında 2018 yılında Yeni bir Nefes olacağına, Yatırımlarına ve Büyümelerine destek katacağına inanıyorum dedi.

YAZAR: Nuri Karaşahin

18.02.1988 yılında Nevşehir’in Boğaz köyünde doğdu. 2 erkek 1 kız kardeşi bulunuyor. İlk okulu Nevşehir Gazi ilkokulun ’da orta okulu Boğaz Köyü okudu. Liseyi Nevşehir lisesinde okudu. 2007 lise bitirdikten sonra bir mağazada satış elemanı olarak işe başladı. 2010 2011 yılında Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde yaptı. Kısa bir süre güvenlik sektöründe bulundu. 2017 yılı başlarında özenerek yapmak isteği meslek olan gazetecilik hayatına atıldı. Kent haber gazetesinde muhbirlik görevini üslendi. Bu görevi de severek yapıyor. Siyaset, Magazin, Spor branşlarında pek çok yazısı bulunuyor. Hobi olarak boş zamanlarında Avcılık, arazi yürüyüşleri başta olmak üzere doğa sporları ile yakından ilgilenir. Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Asgari ücret görüşmeleri başlıyor

Nevşehir’de binlerce çalışanının merakla beklediği 2019 yılı asgari ücret zamları masaya yatırılmaya başlayacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir