Mahallelerde de İftar Sofrası Kurulacak

Nevşehir Belediyesi yarın başlayacak Ramazan ayı nedeniyle hayırsever vatandaşların da destekleri ile geleneksel hale getirdiği Modern Pazar Yeri’ndeki iftar sofrasına, mahallelerde kuracağı iftar sofralarını da ilave etti.


Ramazan ayı boyunca toplam 8 gün süre ile gerçekleştirilecek mahallelerdeki iftar sofralarına vatandaşların büyük ilgi göstermesi bekleniyor.

Nevşehir Belediye Başkanı Atilla Seçen yaptığı açıklamada, geleneksel olarak Modern Pazar yerinin hemen altındaki alanda kurulacak geleneksel iftar sofrasına ilave olarak bu yıl mahallelerde de iftar sofrası uygulamasına başlayacaklarını söyledi.

Birlik, beraberlik ve dayanışma ayı Ramazan’ın tüm değerleri ile yaşatılması adına ortaya konulacak ve geleneksel olarak planladıkları Mahallelerdeki iftar sofrası uygulaması 24 Mayıs 2018 Perşembe günü Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’ndeki 30 Ağustos İlkokulu bahçesinde başlatılacak.

Nevşehir Belediyesi  tarafından gerçekleştirilecek mahalle iftar sofraları daha sonra sırasıyla;  28 Mayıs 2018 Pazartesi günü Sümer Mahallesi ve Sanayi bölgesindeki vatandaşların katılımı ile 100. Yıl İlkokulu bahçesi, 29Mayıs 2018 Salı günü Kıratlıoğlu, Cevher Dudayev,20 Temmuz ve İbrahimpaşa Mahallelerindeki vatandaşların katılımı ile Pamukçu Ortaokulu Okul Bahçesinde, 1 Haziran 2018 Cuma günü 350 Evler Mahallesi ve Fatih Sultan Mehmet Mahallesi sakinlerinin katılımı ile SSK Hastanesi bahçesinde, 4 Haziran 2018 Pazartesi günü  2000 Evler ve 15 Temmuz Mahallelerindeki vatandaşların katılımı ile  2000 Evler Pazar yeri, 6 Haziran Çarşamba günü Güzelyurt Mahallesi ve Esentepe Mahallesi sakinlerinin katılımı ile İbrahimpaşa Ortaokulu bahçesinde, 8 Haziran 2018 Cuma günü Yeni,Emek ,Hacı Rüştü ve ve Bahçelievler Mahallesi sakinlerinin katılımı ile Nevşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde ve 12 Haziran 2018 Salı günü Camicedit,Raşitbey,Kapucubaşı ve Karasoku Mahallelerindeki vatandaşların katılımı ile Kurşunlu Camii önünde kurulacak.

YAZAR: admin

01.08.1988 yılında Nevşehir’de doğdu. 1 erkek 2 kız kardeşi bulunuyor. İlk ve ortaokulu Rauf Nail Akman İlköğretim Okulu’nda okudu. Liseyi 2000 Evler Lisesi’nde okudu. 2005 yılında liseyi bitirdikten sonra Nevşehir Haber Gazetesi’nde dağıtıcı olarak basın hayatına giriş yaptı. 2008-2009 yıllarında askerliğini Kıbrıs/Güzelyurt’ta yaptı. Askerden geldikten sonra Nevşehir’de Yenigün Gazetesi’nde muhabir olarak işine devam etti. Daha sonra Nevşehir Kent Haber Gazetesi’ne muhabir olarak başladı. Hobi olarak futbol, avcılık ve doğa sporlarıyla ilgileniyor. Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Demir’den 19 Mayıs kutlaması

Eğitim iş Nevşehir Şube Başkanı İbrahim Demir, 19 Mayıs Atatürk’ü anma, Gençlik ve Spor Bayramı  …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir