İl Koordinasyon Kurulu toplandı

Nevşehir Valiliği tarafından düzenlenen ve Nevşehir’de devam eden yatırımların genel değerlendirmesinin yapıldığı İl Koordinasyon Kurulu 2018 Yılı 3. Dönem Toplantısı, Nevşehir Valisi İlhami Aktaş’ın başkanlığında yapıldı.


 

Nevşehir Valiliği tarafından düzenlenen ve Nevşehir’de devam eden yatırımların genel değerlendirmesinin yapıldığı İl Koordinasyon Kurulu 2018 Yılı 3. Dönem Toplantısı, Nevşehir Valisi İlhami Aktaş’ın başkanlığında yapıldı.

Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıya; Vali Yardımcısı Ahmet Soley, Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Kaya, İlçe Kaymakamları, Bölge Müdürleri, ilçe ve belde belediye başkanları ve ilgili daire müdürleri katıldı.

Açılış konuşmasının ardından Vali İlhami Aktaş; ‘2018 yılı Yatırım Programlarının uygulanmasına ilişkin Bakanlar Kurulu Kararının 21. Maddesi gereği, İl Koordinasyon Kurullarının yılda 4 kez yapılmasını öngörmektedir. Bildiğiniz gibi 2018 yılı 2. Dönem toplantısını 4 Nisan tarihinde yapmıştık. Bugün ise, 3. Dönem Toplantısını icra etmek üzere toplanmış bulunuyoruz.

Toplantımız; yatırımların hızlanarak devam edeceği bir dönemin öncesinde yapılmaktadır. Bu açıdan dönem içinde karşılaşılacak muhtemel aksaklıkların ve koordinasyonu gerektiren konuların yatırımcı kuruluşlarımızca bugün burada dile getirilerek önlem alınması gerekmektedir’ dedi.

Vali Aktaş; ‘Yatırımcı kuruluşlarımızdan alınan Kuruluş Dönem Raporları ve Yatırım Projeleri İzleme Raporları doğrultusunda hazırlanan Dönem Değerlendirme Raporunda Toplam 277 projenin bulunduğu görülmektedir. Bu projelerden 15’i tamamlanmış, 173’ü devam etmekte, 41 proje ihale aşamasında, 48 projeye ise hiç başlanılamamıştır.

İlimizde yürütülen projelerin toplam parasal tutarı 1 milyar 252 milyon 576 bin 268 TL’dir. Önceki yıllarda 303 milyon 007 bin 686 TL harcanmış, yılı ödeneği 426 milyon 401 bin 469 TL olup, dönem sonu harcaması ise 179 milyon 262 bin 915 TL olarak gerçekleşmiştir.

Kuruluşlarımızın öncelikle yürütecekleri projelerle ilgili tüm kesimlerle gerekli koordinasyonu sağlayarak işe başlamaları ve söz konusu projelerin zamanında tamamlanabilmesi için ihale işlemlerinin takip edilmesi önem arz etmektedir.

Yatırımcı kuruluş temsilcileri, ilçe ziyaretlerinde ve ilçedeki yatırımları konusunda ilçe kaymakamları ve ilçe belediye başkanlarıyla mutlaka işbirliği halinde olmalı ve bilgi alışverişinde bulunmalıdırlar.

Katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyor, toplantımızın başarılı geçmesini temenni ediyorum’ dedi.

Daha sonra toplantıda, ilgili Bölge ve İl Müdürleri sunumlarını gerçekleştirerek, kurumların yatırımları hakkında katılımcılara bilgi verdiler.

Görüş, öneri, istek ve taleplerin ardından toplantı sona erdi.

YAZAR: NEVŞEHİR KENT HABER

Nevşehir Kent Haber gazetesinde çalışıyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Eraslan: ‘Yerel seçimler öncesi FETÖ yine algı operasyonu yapacaktır’ 

'Sosyal Medya ve Algı Yönetimi' kitabının yazarı, Kırıkkale Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Levent Eraslan, FETÖ üyelerinin 2019 yerel seçimleri öncesi sosyal medya üzerinden algı operasyonu yapacağını söyledi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir