Bölükören Göleti yenileniyor

Gülşehir’de bulunan Bölükören Göleti için Nevşehir İl Özel İdaresi harekete geçti. Gölet, yeniden yapım için ihaleye çıktı.


 

Gülşehir’de bulunan Bölükören Göleti için Nevşehir İl Özel İdaresi harekete geçti. Gölet, yeniden yapım için ihaleye çıktı.

1988 yılında yapılan Gülşehir ilçesi Bölükören Göleti, kanallarının yer yer kırılmış olması çiftçilerimizin sağlıklı sulama yapamaması sonucu 2 milyon 395 bin 832 TL 72 kuruş ihale bedeliyle Kapalı sistem sulama sistemine dönüştürülme çalışmaları başladı.

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile Nevşehir İl Özel İdaresi koordinesinde başlayan çalışmalar sonucunda açık kanallardaki kayıpların en aza indirilmesi vahşi sulamadan vazgeçilerek, çiftçilerin daha sağlıklı sulama yapması hedefleniyor.

Bölükören göleti 300 iş günü içerisinde tamamlanarak 100 çiftçinin sulamadan yararlanması planlanıyor.

YAZAR: NEVŞEHİR KENT HABER

Nevşehir Kent Haber gazetesinde çalışıyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Seçen, ‘Şehitlerimiz ve Gazilerimiz milletimizin en değerli sembolleridir’

Nevşehir Belediye Başkanı Atilla Seçen, şehit ve gazilerin milli birlik, bağımsızlık ve egemenliğimizin onurlu temsilcileri olduğunu dile getirerek ‘ Türkiye Cumhuriyeti var olduğu sürece aziz milletimizin en değerli sembolleri olan şehitlerimiz ve gazilerimiz hafızalarımızdan asla silinmeyecektir’ ifadesinde bulundu. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir