‘Yüzme bilmeyen kalmasın’  

‘Yüzme bilmeyen kalmasın’ projesi kapsamında Nevşehir’deki 3. ve 4. sınıf öğrencilerine için, Spor Müdürlüğü ücretsiz yüzme eğitimi veriyor.


‘Yüzme bilmeyen kalmasın’ projesi kapsamında Nevşehir’deki 3. ve 4. sınıf öğrencilerine için, Spor Müdürlüğü ücretsiz yüzme eğitimi veriyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığının ortaklaşa yürüttüğü “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi kapsamında Nevşehir’deki okullarda eğitim gören 3. ve 4. Sınıf öğrencilerine yönelik olarak yüzme eğitimi veriliyor.

Nevşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından spor kompleksi içerisindeki yarı olimpik yüzme havuzunda verilen eğitimlere öğrencilerde büyük ilgi gösteriyor.

Proje hakkında bilgi veren Spor İl Müdürlüğü Yüzme Antrenörü Bayram Ay, proje kapsamında gelen öğrencilere ilk olarak yüzme ile ilgili temel eğitim verdiklerini belirterek, “ 5 antrenör ile öğrencilerimize eğitim veriyoruz. Burada görevli cankurtaranımız var. Gerek duyulduğunda hemen müdahale ediyor. Öğrencilerimiz eğlenerek öğreniyorlar” dedi.

Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Ünlüer ise, “ Ünlüer “Gençlik Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği 81 ilde Yüzme Bilmeyen Kalmasın ve Yüzen Okullar projeleri gerçekleşiyor.

Bu proje Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da ikinci 100 günlük projesinde yer alıyordu. İlk olarak Mustafa Paşa, Alacaşar ve 75. Yılı Orta Okulu’ndaki öğrencilerin katılımıyla proje başladı. İlk etapta 300’e yakın öğrencimize ulaştık. Burada 1200-1500 öğrenciye ulaşmayı hedefliyoruz.

Bu proje ile özellikle okullardaki 3. ve 4. sınıftaki öğrencilerin tamamına yüzme öğretmeyi hedefliyoruz. Yüzme için gelen öğrencilerin heyecanı ve mutluluğu bizi de mutlu ediyor” dedi.

YAZAR: NEVŞEHİR KENT HABER

Nevşehir Kent Haber gazetesinde çalışıyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çözüm Eğitim Kurumları’ndan örnek davranış

Çözüm Eğitim Kurumları tarafından düzenlenen kan verme etkinliğinde öğrenci, veli ve öğretmenler kan verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir