Vali ve Rektörden anlamlı iftar

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Sevgi Evlerinde kalan çocuklarla birlikte iftar açtı.


İftar programına katılan Nevşehir Valisi İlhami Aktaş ile eşi Songül Aktaş ve oğlu Ahmet Aktaş, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı ve eşi Sevda Bağlı, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hüseyin Şener ve eşi İlknur Şener Sevgi Evlerinde kalan çocuklarla birlikte iftar ettiler.

İftar öncesi geldikleri Sevgi Evinde, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hüseyin Şener ve diğer yetkililer tarafından karşılanan Vali Aktaş ve eşi Songül Aktaş, Sevgi Evinde kalan çocukların Ramazanlarını tebrik ederek, oruçlarının kabul olmasını diledi. Sevgi Evlerinin minik sahipleriyle akşam boyunca yakından ilgilenerek sohbet eden Vali Aktaş ve eşi Songül Aktaş, iftarlarını da çocuklarla birlikte açtı.

İftar yemeği sonrası çocuklara kitap ve çanta hediye eden Vali Aktaş, ‘Sizlerin iyi şekilde, topluma faydalı insanlar olarak yetiştirilmeniz ve eğitimlerinizi tamamlayarak buralardan ayrılmanız bizim en büyük dileğimizdir. Bütün çalışmalarımız ve gayretlerimiz de buna yöneliktir. Sizler de gayret göstererek, milletimizin ve devletimizin size sağladığı bu güzel imkanları en iyi şekilde değerlendirerek hayata atılacaksınız, memleketimize, milletimize, ailelerinize hayırlı insanlar olacaksınız’ dedi.

Vali Aktaş, Sevgi Evlerinde çocuklara hizmet eden tüm çalışan personele teşekkür etti.

Çocuklar ise iftar programı dolayısıyla bir arada bulunmaktan duydukları memnuniyeti ifade ederek, Vali İlhami Aktaş’a ve beraberindeki heyete teşekkür ettiler.

YAZAR: admin

01.08.1988 yılında Nevşehir’de doğdu. 1 erkek 2 kız kardeşi bulunuyor. İlk ve ortaokulu Rauf Nail Akman İlköğretim Okulu’nda okudu. Liseyi 2000 Evler Lisesi’nde okudu. 2005 yılında liseyi bitirdikten sonra Nevşehir Haber Gazetesi’nde dağıtıcı olarak basın hayatına giriş yaptı. 2008-2009 yıllarında askerliğini Kıbrıs/Güzelyurt’ta yaptı. Askerden geldikten sonra Nevşehir’de Yenigün Gazetesi’nde muhabir olarak işine devam etti. Daha sonra Nevşehir Kent Haber Gazetesi’ne muhabir olarak başladı. Hobi olarak futbol, avcılık ve doğa sporlarıyla ilgileniyor. Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlandı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Nevşehir’de büyük bir coşku içerisinde kutlandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir