Vali Aktaş ve  Başkan Seçen Sertifika Dağıttı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde bir süre önce başlatılan Okuma-Yazma seferberliğine katılan 9 kadına başarı sertifikaları  Vali İlhami Aktaş ve Belediye Başkanı Atilla Seçen tarafından verildi.


 

Mehmet Gülen İlkokulunda yaklaşık 3 aydan beri devam eden okuma yazma kursuna bazı kursiyer kadınlar çocukları ile katılırken, eğitim döneminde okuma- yazma öğrendiler.

Okuma-Yazma eğitimini başarı ile tamamlayan kadınlara yönelik olarak, kadınların eğitim gördükleri sınıfta sertifika töreni  düzenlendi. Nevşehir Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Osman Doğan, Mehmet Gülen İlkokulu Müdiresi Fatma Aygün’ün de katıldığı törene bazı kursiyer kadınlar çocuklarıyla birlikte katılarak sertifikalarını Nevşehir Valisi İlhami Aktaş ve Belediye Başkanı Atilla Seçen ’in elinden aldı. Bu arada Belediye Başkanı Seçen, kursiyerlerin çocuklarını da kucağına alarak sevdi.

Vali Aktaş ve Belediye Başkanı Seçen, kadınlara yönelik olarak düzenlenen el sanatları kursunu da ziyaret ederek, gerçekleştirilen çalışmalara ilişkin olarak bilgiler aldılar.

YAZAR: admin

01.08.1988 yılında Nevşehir’de doğdu. 1 erkek 2 kız kardeşi bulunuyor. İlk ve ortaokulu Rauf Nail Akman İlköğretim Okulu’nda okudu. Liseyi 2000 Evler Lisesi’nde okudu. 2005 yılında liseyi bitirdikten sonra Nevşehir Haber Gazetesi’nde dağıtıcı olarak basın hayatına giriş yaptı. 2008-2009 yıllarında askerliğini Kıbrıs/Güzelyurt’ta yaptı. Askerden geldikten sonra Nevşehir’de Yenigün Gazetesi’nde muhabir olarak işine devam etti. Daha sonra Nevşehir Kent Haber Gazetesi’ne muhabir olarak başladı. Hobi olarak futbol, avcılık ve doğa sporlarıyla ilgileniyor. Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İsrail’e öfke dinmiyor

Filistin’in Gazze şehrindeki Müslümanlara karşı Katliam yapan İsrail, Nevşehir Gönüllü Sivil Toplum Kuruluşları tarafından protesto edildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir