Vali Aktaş, öğrencilerin heyecanlarına ortak oldu

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş,  Diriliş Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni ziyaret etti. 


2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı yarıyıl tatilinin sona ermesi ve ikinci dönem eğitimin yeniden başlaması nedeniyle Nevşehir Valisi İlhami Aktaş,  Diriliş Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni ziyaret etti.

Öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılanan Vali Aktaş’a, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir ve Okul Müdürü Mehmet Demir’ de eşlik etti.

Programa katılan Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz ile birlikte okulun konferans salonunda öğrencilerle bir araya gelen Vali İlhami Aktaş, öğrencilerle bir süre sohbet ederek, öğrencilerin bilgi ve başarıya giden yolda kendini en güzel şekilde hazırlamaları noktasında tavsiye ve nasihatlerde bulundu.

Vali Aktaş; “Saygıdeğer öğretmenlerimizi ve siz değerli öğrencilerimizi saygıyla selamlıyorum. Yeni ikinci dönem eğitim-öğretim yılının hayırlı, uğurlu olmasını, sağlıklı ve huzurlu dönem geçirmenizi temenni ediyor ve başarılar diliyorum” dedi.

Öğrencilerle sorulu-cevaplı sohbet eden Vali Aktaş, taleplerini dinledi.

Akabinde ise Vali İlhami Aktaş ve Milletvekili Mustafa Açıkgöz okulun yemekhane, depo ve diğer bölümlerinde incelemelerde bulundu.

Vali Aktaş, Müdür Demir’den okulun fiziksel durumu, öğrenci sayısı ve okul güvenliği hakkında bilgi aldı ve okuldaki eksikliklerin biran önce giderilmesi konusunda da talimat verdi.

Okul önünde çekilen hatıra fotoğrafı ile program sona erdi.

 

YAZAR: Mehmet Özdemir

1987 Nevşehir doğumluyum. Nevşehir Lisesi’nden mezun oldum. 2005 yılında Nevşehir Kent Haber Gazetesi’nde spor muhabiri olarak görev başladım. Bir süre Nevşehir Haber Gazetesi’nde spor muhabiri olarak görev yaptıktan sonra askerlik görevi için mesleğe ara verdim. Askerliğin ardından yine Nevşehir Kent Haber Gazetesi’nde spor muhabirliği görevine devam ettim Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti , Türkiye Spor Yazarları Derneği ve AIPS (Dünya Spor Yazarları Derneği) üyesiyim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İhtiyaç sahiplerine kömür dağıtımı tamamlandı

Nevşehir'de ihtiyaç sahiplerine 5 bin 468 aileye 10 bin 300 ton kömür dağıtıldı 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir