Ürgüp, İmam Hatipler arası yarışmada derece yaptı

Nevşehir İli İmam Hatip Liseleri arasında düzenlenen mesleki yarışmalarda Ürgüp Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Hafızlık Kategorisinde İl Birinci, Ezan´ı Güzel Okuma ve Kur´an-ı Kerim´i güzel okuma yarışmasında il ikincisi oldu.


Nevşehir il genelinde İmam Hatip Liseleri arasında düzenlenen yarışmalarda öğrencilerimiz Hafızlık kategorisinde 1. Ezan´ı Güzel Okuma ve Kur´an-ı Kerim´i Güzel Okuma yarışmasında 2. oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün İmam Hatip Liseleri arasında düzenlediği  ‘Kur’an’ın Genç Muhafızları’ Hafızlık, ‘Genç Bilaller’ Ezan´ı güzel okuma ve ‘Genç Sada’ Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma yarışmalarının Nevşehir il içi yarışmaları Derinkuyu Zeliha Ekmekci Anadolu İmam Hatip Lisesinin ev sahipliğinde yapıldı.

Yarışmaya; Nevşehir İl Müftüsü Yakup Öztürk, Derinkuyu Kaymakamı Murat Öztürk, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Murat Dildöken ve Murat Saltık, Ürgüp İlçe Milli Eğitim Müdürü Savaş Özdemir, diğer ilçelerin İlçe Milli Eğitim Müdürleri,  AK Parti Derinkuyu İlçe Başkanı Bülent Aksoy ile Nevşehir’de bulunan tüm İmam Hatip Liselerinin müdür, öğretmen ve öğrencileri katıldı.

Yarışmalara her kategoride toplam da 21 öğrenci katılırken yarışmalarda 9B sınıfı öğrencisi Ahmed Kılınç Hafızlık kategorisinde il 1.si, 11A sınıfı öğrencisi Türkay İlhan Ezan´ı güzel okuma kategorisinde il 2.si, 12C sınıfı öğrencisi Mustafa Çakır Kur´an-ı Kerim´i güzel okuma kategorisinde il 2. Oldu.

 

 

 

YAZAR: admin

01.08.1988 yılında Nevşehir’de doğdu. 1 erkek 2 kız kardeşi bulunuyor. İlk ve ortaokulu Rauf Nail Akman İlköğretim Okulu’nda okudu. Liseyi 2000 Evler Lisesi’nde okudu. 2005 yılında liseyi bitirdikten sonra Nevşehir Haber Gazetesi’nde dağıtıcı olarak basın hayatına giriş yaptı. 2008-2009 yıllarında askerliğini Kıbrıs/Güzelyurt’ta yaptı. Askerden geldikten sonra Nevşehir’de Yenigün Gazetesi’nde muhabir olarak işine devam etti. Daha sonra Nevşehir Kent Haber Gazetesi’ne muhabir olarak başladı. Hobi olarak futbol, avcılık ve doğa sporlarıyla ilgileniyor. Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlandı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Nevşehir’de büyük bir coşku içerisinde kutlandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir