Ünver, Özel Eğitim Uygulama Merkezini ziyaret etti

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı özel Eğitim Uygulama Merkezi’ni ziyaret ederek yönetici ve öğrencilerle görüşmeler yaptı.


 

Belediye Başkanı Hasan Ünver, Özel Eğitim Uygulama Merkezi’ne gelişte Okul Müdürü Ümit Selçuk Şimşek ve okul yöneticileri tarafından karşılandı. Daha sonra Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürü Ümit Selçuk, Belediye Başkanı Hasan Ünver’e, okulda sürdürülen eğitim çalışmalarına ilişkin bilgiler aktardı.

Down Sendrom, Otizm , zihinsel ve bedensel 67 Özel İnsanın eğitimlerinin başarılı bir şekilde devam ettiği Özel Eğitim Uygulama Merkezi’ne öğrenci velilerinin de ilgisinin büyük olduğuna vurgu yapan Şimşek, Belediye Başkanı Hasan Ünver’e merkeze gösterdiği yakın ilgi ve alakadan dolayı, tüm yönetici ,öğretmen, öğrenci ve öğrenci velileri adına teşekkür etti.

Belediye Başkanı Ünver, daha sonra Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nde eğitim sınıflarını ziyaret ederek, burada eğitim gören Özel İnsanlar ve öğretmenleri ile kısa süreli sohbetler yaptı.

Ziyaretin son bölümünde, Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nde görev yapan öğretmen ve yöneticilerle toplantı yapan Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, burada görev almanın kutsal bir çalışma olduğunu belirterek, kendilerini yaptıkları bu çalışmadan dolayı tebrik etti. Ünver ‘ Sizler burada tüm bilgi ve becerilerinizi Özel İnsanlarımızın gerek etkin şekilde eğitimlerinin yanı sıra, onların sosyal hayata daha verimli bir şekilde katılmaları yönünde oldukça kutsal bir görevi yerine getiiyorsunuz. Sizlere imreniyorum. Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nde görev alan tüm arkadaşlarımıza en içten teşekkürlerimi belirtiyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Bu yönde Nevşehir Belediyesi olarak üzerimize hangi sorumluluk düşüyor ise,bu sorumluluğu tüm imkanlarımızı kullanarak yerine getireceğimizin de özellikle bilinmesini istiyorum.’ dedi.

 

YAZAR: Çağla Aktürk Baş

21.04.1992 doğumlu Ordu doğumlu. Evin tek kız çocuğu ve 2 erkek kardeşi var. İlk ve Okulu Giresun Pir Aziz ilköğretim okulunda okudu. Liseyi Pir Aziz İsmail Yücel Teknik Lisesinde okudu. Lise sonrasında sınavlara özverili bir şekilde çalıştı ve Nevşehir hacı Bektaş Veli Üniversitesi Kimya bölümünü kazandı. 2010-2014 yılları arasında Üniversiteyi bitirdi. 2015 yılında ise evlenerek Nevşehir’de kaldı. Üniversite bitiminde Nevşehir’de Yenigün gazetesinde Muhabir olarak göreve başladı. Daha sonra ise Nevşehir Kent Haber Gazetesinde görevine devam etti. Magazin başta olmak üzere kültür-sanat dallarını yakından takip ediyor. Hobi olarak ise boş zamanlarında Sinema, doğa yürüyüşleri, arkadaşları ile zaman geçirme faaliyetlerinde bulunur. Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mazılı Miko yeni klip hazırlığında

Nevşehir’in gür sesi Mazılı Miko yeni klip çekimlerine hız kesmeden devam ediyor. Miko, üçüncü klipini tamamlamak için gece gündüz çalışıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir