Ünver kariyer günlerinde ortaokul öğrencileriyle sohbet etti 

 Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Yavuz Sultan Selim Han Ortaokulu tarafından ilki düzenlenen Kariyer Günleri etkinliğine katılarak öğrencilerle sohbet etti. 


Yavuz Sultan Selim Han Ortaokulu öğrencilerin meslek seçimine katkıda bulunmak amacıyla şehirdeki bürokratların bilgi ve tecrübelerinden yararlanmayı amaçlayan Kariyer Günleri’nin bugünkü konuğu olan Belediye Başkanı Hasan Ünver, okul girişinde Okul Müdürü İbrahim Palancı ve diğer okul yönetici ve öğretmenleriyle öğrenciler tarafından karşılandı.
Bir süre Yavuz Sultan Selim Han Ortaokulu Müdürü İbrahim Palancı ile okuldaki eğitim çalışmalarına ilişkin olarak bilgiler alan Ünver, daha sonra öğrencilerle bir araya geldi. Etkinlik öncesinde Yavuz Sultan Selim Han Ortaokulu 7. Sınıf öğrencisi Burak Özdamar, 15 Temmuz Kahramanlarından şehit Ömer Halisdemir ‘e ithafen yazılan 30 Kuş isimli şiiri seslendirmesinin ardından, okul korosu Türk Halk Müziği sanatçısı Servet Kabaklı’ nın ‘Ez Oğlum’ isimli türküsünü seslendirdi.
Daha sonra öğrencilerle sohbet eden Belediye Başkanı Hasan Ünver, artık günümüzde Batıdan Doğuya doğru yönelen bilgi transferinin merkezliğini üstlenen bir güce ulaşan Türkiye’nin yeni yetişen gençleriyle dünyanın en dinamik güçlerinden biri olma yolunda hızlı bir yürüyüş içerisinde olduğunu belirtti.
‘Bilimsel gelişim artık batıdan doğuya yöneldi’
Geçmişte dünyada büyük medeniyetlere ev sahipliği yapan ülkemizde, sürekli olarak büyüme ve gelişmeden tedirgin olan güçlerin büyük oyunlarla Türk Milleti’nin ilerleyişine engel olmaya çalıştığını kaydeden Ünver şöyle konuştu ‘ Batı Ortaçağında sadece ve sadece engelli insanlar ‘ İçinde şeytan var’ düşüncesi ile kafalarından kazığa çakılıyor, gerçekten şaheser binalardan biri olan Roma Kolezyumda suçlu olarak belirtilen insanlar, demir parmaklıklar arkasında günlerce bekletilip aç hayvanların önüne atılarak büyük bir heyecan içerisinde aslanlar tarafından insanların parçalanması izlenirken, Anadolu’da insanlarımız, kanadı kırık olduğu için sıcak iklimlere kırlangıçların uçamaması nedeniyle onları tedavi etmek için vakıflar kuruyor ve hasta olan insanlar için şifahaneler yardımıyla onları musiki ile ,Su sesleri ve Kuran-ı Kerim dinletilerek tedavi etmeye çalışıyorlardı. İnancından aldığı temel güçle geçmişte atalarımız, dünyaya örnek çok çeşitli medeniyetler kurmuş ve insanlığın hizmetine sunmuştur. Ancak son yüzyıllarda batı ülkeleri bizden devşirdiği bilimsel kitaplar yardımıyla Reform ve Rönesans yaparak büyük bir gelişme gösterirken ne yazık ki biz bunda çok geç kaldık. Ancak son yıllarda rabbimize şükürler olsun ki geçmişte Doğudan Batıya yönelen bilimsel gelişmeler artık tersine döndü. Şimdi bu bilimsel gelişim Batıdan Doğuya doğru başladı ve ülkemiz bu anlamda oldukça önemli. Artık savunma sistemlerini batının bilimsel ölçeği ile değil, kendi bilim insanlarımızın gayretli çalışmaları ile ortaya koyabiliyoruz. İşte özellikle batı ülkelerini son günlerde endişelendiren de bu. Sizler artık gözünüzü açtınız. Ülkemizin büyüme ve gelişmesi yolunda sizler temel bir güçsünüz, bizler buna inanıyoruz. Bu ülke sizlerin düşünceleri ile daha da ileri seviyelere ulaşacak. Buna yürekten inanıyoruz. Çünkü sizler inançlı bir milletin evlatlarısınız. Allah’ın izni ile ülkemizdeki her alandaki gelişme ve büyüme devam edecek. Onun için sizler çok ama çok çalışmak durumundasınız ‘ diye konuştu.

YAZAR: Veysel Kılıç

04.10.1989 Gülşehir Karahüyük köyünde doğdu. Evin tek erkek çocuğu ve 1 kız kardeşi var. İlk Okulu Gülşehir Atatürk Okulunda, Orta Okulu Turgut Akdeveli Okulunda, Liseyi ise 2003-2007 tarihleri arasında Nevşehir Lisesinde okudu. Lise bitiminde ise gazetecilik hayatına spor muhabiri olarak başladı. 2009-2010 yılları arasında askerliğini Kıbrıs Leşkoşa da tank şoförü yaptı. Askerlik bitiminde ise gazetecilik hayatına kaldığı yerden devam etti. Askerden sonra Nevşehir Yenigün Gazetesi yazı işleri Müdürlüğü yaptı. Daha sonra ise Nevşehir Kent Haber Gazetesinde yazı İşleri Müdürlüğünü sürdürdü. Siyaset, Magazin, Spor branşlarında pek çok yazısı bulunuyor. Hobi olarak boş zamanlarında Avcılık, arazi yürüyüşleri başta olmak üzere doğa sporları ile yakından ilgilenir. Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bulgaristan’ın güzellikleri Uçhisar’da sergilendi

Bulgaristan’ın tarihi güzellikleri Kapadokya’nın zirve noktası olan Uçhisar kalesinde açılan sergi ile tanıtıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir