Türkiye Altınyıldızlılarla gurur duydu

ISF Dünya Liseler arası Kros Şampiyonasında Dünya üçüncüsü olan Altınyıldız Koleji, Hem dünya üçüncüsü oldular, hem de Kapadokya’nın tanıtımını yaptı.


4 Nisan 2018 tarihinde Paris’de düzenlenen ISF Dünya Liseler arası Kros Şampiyonasında Takım halinde Dünya 3.sü olan Altınyıldız Koleji; Bireysel olarak Anıl Kalaycı ile de Bronz Madalya kazanarak Türkiye’nin gururu oldu.

Şampiyonanın başlangıcından itibaren Paris Başkonsolosumuz Görkem Barış Tantekin, konsolosluk yöneticileri ve Paris’te yaşayan Türk vatandaşları tarafından sürekli desteklenerek Şampiyonada Dünya 3.lüğü kazanan Altınyıldızlıların ve Türk Milli Takımının mutluluklarını paylaştılar.

Başkonsolosluk sosyal medya hesaplarında Altınyıldızlıların başarısına yer verildi. 5-6 Nisan 2018 tarihinde düzenlenen fuar ve kapanış töreneninde Kapadokya’nın tanıtımı yapan Altınyıldılılar; Nevşehir, Göreme, Ürgüp, Uçhisar Belediye Başkanlıkları, İl Turizm ve Kültür Müdürlüğü ve Ahiler Kalkınma Ajansı meteryallerini Dünya delegasyonuna dağıttılar. Davetlilere kabak çekirdeği ve üzüm de ikram eden Altınyıldızlıların tanıtım stantları büyük ilgi gördü.

Madalya töreninde türbinleri dolduran sporcular ve Türk Vatandaşları Şampiyon Altınyıldızlıları coşkuyla alkışladılar. Türkiye Atletzim Federasyonu, Türkiye Okul Sporları Fedarasyonu yayınladıkları mesajlarla Dünya 3.sü Altınyıldız Kolejini kutladılar.

YAZAR: Çağla Aktürk Baş

21.04.1992 doğumlu Ordu doğumlu. Evin tek kız çocuğu ve 2 erkek kardeşi var. İlk ve Okulu Giresun Pir Aziz ilköğretim okulunda okudu. Liseyi Pir Aziz İsmail Yücel Teknik Lisesinde okudu. Lise sonrasında sınavlara özverili bir şekilde çalıştı ve Nevşehir hacı Bektaş Veli Üniversitesi Kimya bölümünü kazandı. 2010-2014 yılları arasında Üniversiteyi bitirdi. 2015 yılında ise evlenerek Nevşehir’de kaldı. Üniversite bitiminde Nevşehir’de Yenigün gazetesinde Muhabir olarak göreve başladı. Daha sonra ise Nevşehir Kent Haber Gazetesinde görevine devam etti. Magazin başta olmak üzere kültür-sanat dallarını yakından takip ediyor. Hobi olarak ise boş zamanlarında Sinema, doğa yürüyüşleri, arkadaşları ile zaman geçirme faaliyetlerinde bulunur. Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nevşehir güne kar yağışı ile başladı 

Nevşehir’de dün gece saatlerinde başlayan karla karışık yağmur yerini kar yağışına bıraktı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir