Teşvik ödülü altınyıldız’ın

Özel Altınyıldız Fen Lisesi öğrencileri Ergün Ceylan ve Dorukan Kılınç tarafından hazırlanan Biyoloji Projesi Antalya’da Türkiye finallerinde Türkiye 4.lüğü, TÜBİTAK teşvik ödülü kazandı.


49.su düzenlenen TÜBİTAK Lise Öğrencileri arası Araştırma Projeleri Yarışmasında Bölge 1.si seçilerek Antalya da yapılan Türkiye Finallerine katılan projenin Danışmanlığı AltınyıldızLisesi Müdürü Özkan Kılınç yaptı.

Altınyıldız Fen Liseli öğrencilerinin projesi Türkiye genelinde finale kalan toplam 219 proje ile Antalya’da sergilendi. Jüri değerlendirmesi sonucu Teşvik ödülünü Altınyıldız Liselileri kazandı.

Bu yıl 49.su düzenlenen Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında, finalist olarak belirlenen projeler, 16-18 Nisan 2018 tarihleri arasında Antalya-Kepez Mimar Sinan Kongre ve Sergi Merkezinde düzenlenen Final Yarışması’nda sergilendi.

Projelere, ilgili jüri değerlendirmelerine göre her alanda Birincilik, İkincilik, Üçüncülük ve Türkiye Dördüncülüğü- Teşvik ödülleri verildi. Ödül alan öğrencilere para ödülü ve başarı belgesi, öğretmenlerine para ödülü ve teşekkür belgeleri verildi.  Etkinlik, 20 Nisan 2018 tarihinde saat 10.00’da aynı adreste yapılan ödül töreniyle son buldu.

Ödül törenine Nevşehir Vali Yardımcısı olarak görev yapmış olan, Antalya Vali Yardımcısı Nurettin Ateş de katıldı. Nevşehir Altınyıldız Koleji ekibiyle özel ilgilenen Ateş, tüm Nevşehirlilere selam ve saygılarını söyledi.

16 bin181 projeye başvuran 24 bin 320 öğrenci arasında Türkiye 4.sü olan Altınyıldız Koleji öğrenci ve öğretmenlerini kutladıklarını ifade eden Altınyıldız Koleji Genel Müdürü Serhat İğdeci, ‘2011 yılında TÜBİTAK Türkiye 1.liği,2018 yılında TÜBİTAK Teşvik Ödülü kazanan projelere Danışmanlık yapan Özel Altınyıldız Koleji Müdürü Özkan Kılınç’a,Özel Altınyıldız Fen Lisesi öğrencileri Ergün Ceylan ve Dorukan Kılınç teşekkür ederiz.’ dedi.

YAZAR: Nuri Karaşahin

18.02.1988 yılında Nevşehir’in Boğaz köyünde doğdu. 2 erkek 1 kız kardeşi bulunuyor. İlk okulu Nevşehir Gazi ilkokulun ’da orta okulu Boğaz Köyü okudu. Liseyi Nevşehir lisesinde okudu. 2007 lise bitirdikten sonra bir mağazada satış elemanı olarak işe başladı. 2010 2011 yılında Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde yaptı. Kısa bir süre güvenlik sektöründe bulundu. 2017 yılı başlarında özenerek yapmak isteği meslek olan gazetecilik hayatına atıldı. Kent haber gazetesinde muhbirlik görevini üslendi. Bu görevi de severek yapıyor. Siyaset, Magazin, Spor branşlarında pek çok yazısı bulunuyor. Hobi olarak boş zamanlarında Avcılık, arazi yürüyüşleri başta olmak üzere doğa sporları ile yakından ilgilenir. Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

NEVÜ 1. sınıf öğrencilerine ‘Geleneksel Uyum Gezisi’ düzenlendi 

 ÖSYM tarafından YKS ek yerleştirme sonuçlarının açıklanması ile birlikte 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılında Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ)’yü tercih ederek ders başı yapan 1. sınıf öğrencilerin, başta üniversite ortamına uyum sağlamalarını, birbirleriyle ve şehirle kaynaşmalarını sağlamak amacıyla ‘Uyum Gezisi’ düzenlendi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir