Şiir okuma yarışması yapıldı

Gençlik Merkezinin düzenlemiş olduğu “ Anne ve Baba Sevgisi” konulu şiir okuma yarışması yapıldı.


Yarışmada 14-17 ve 18-25 Yaş Grubunda kız ve erkek öğrenciler şiir okumalarını ayrı ayrı gerçekleştirildi.  Özel Altınyıldız Koleji Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi öğrencileri şiir okuma yarışmasına büyük ilgi göstermiş ve okudukları şiirlerle önemli dereceler elde etti.

14-17 Yaş Grubunda Erkeklerde Özel Altınyıldız Fen Lisesi 11.sınıf öğrencisi Melih Kızılkaya Aşık Veysel Şatıroğlu’ndan ‘Anama’ şiiriyle Nevşehir 1.si, 14-17 Yaş Grubu Kızlarda Özel Altınyıldız Koleji Anadolu Lisesi 11.sınıf öğrencisi Ayşe Sena Bedir, Yavuz Bülent Bakiler’den ‘Analar’ adlı şiiriyle Nevşehir 2.si,18-25 Yaş Grubu Erkeklerde Özel Altınyıldız Koleji Anadolu Lisesi 11.sınıf öğrencisi Muhammet Ali Şahin, Can Yücel’den ‘ben hayatta en çok babamı sevdim’ şiiriyle Nevşehir 2.si oldu.

 

 

 

YAZAR: Çağla Aktürk Baş

21.04.1992 doğumlu Ordu doğumlu. Evin tek kız çocuğu ve 2 erkek kardeşi var. İlk ve Okulu Giresun Pir Aziz ilköğretim okulunda okudu. Liseyi Pir Aziz İsmail Yücel Teknik Lisesinde okudu. Lise sonrasında sınavlara özverili bir şekilde çalıştı ve Nevşehir hacı Bektaş Veli Üniversitesi Kimya bölümünü kazandı. 2010-2014 yılları arasında Üniversiteyi bitirdi. 2015 yılında ise evlenerek Nevşehir’de kaldı. Üniversite bitiminde Nevşehir’de Yenigün gazetesinde Muhabir olarak göreve başladı. Daha sonra ise Nevşehir Kent Haber Gazetesinde görevine devam etti. Magazin başta olmak üzere kültür-sanat dallarını yakından takip ediyor. Hobi olarak ise boş zamanlarında Sinema, doğa yürüyüşleri, arkadaşları ile zaman geçirme faaliyetlerinde bulunur. Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Abuzer amca için seferber oldular

Nevşehir Arama-Kurtarma Ekibi, Hacıbektaş ilçesindeki huzurevinden yürüyüşe gidiyorum diye ayrılan ve geri dönmeyen 82 yaşındaki Abuzer amca arama çalışmalarına katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir