‘Sigortacılık Sektöründe Başarının Anahtarı’ konulu panel düzenlendi

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Gülşehir Meslek Yüksekokulu tarafından ‘Sigortacılık Sektöründe Başarının Anahtarı’ konulu panel düzenlendi.


 Panele Nevşehir Sigorta Acenteleri Derneği yönetim kurulu başkanı Lokman Kozan ve yönetim kurulu üyeleri konuşmacı olarak katıldı. Gülşehir Meslek Yüksekokulu konferans salonunda gerçekleştirilen panele; Gülşehir MYO Müdürü Doç. Dr. Ahmet Tanç, Müdür Yardımcısı ve Bankacılık-Sigortacılık Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Mehmet Uçar, Bankacılık-Sigortacılık Bölüm Danışmanı Öğr. Gör. Özlem Karakozak, akademik personel ile öğrenciler katıldı.

Açılış konuşması yapan Gülşehir MYO Müdür Doç. Dr. Ahmet Tanç; meslek yüksekokulu olarak nitelikli ara eleman yetiştirme hedefleri doğrultusunda sadece dersler kapsamındaki bilgilerle yetinmemeleri gerektiğini bu doğrultuda sektörün içerisindeki uygulamacılarla öğrencileri buluşturarak öğrencilerimizi mezuniyet sonrasına daha donanımlı bir şekilde hazırlamak istediklerini belirtti. Tanç ayrıca gerek YÖK’ün tavsiyeleri gerekse Üniversitemiz Rektörü Sayın Prof. Dr. Mazhar Bağlı’nın destekleri ile bundan sonra üniversite-sanayi işbirliğine daha çok odaklanacaklarını ifade etti.

Nevşehir Sigorta Acenteleri Derneği Başkanı Lokman Kozan ise, sigortacılık sektöründeki temel başarı dinamiklerini sıralayarak dikkat ve güven kavramlarının mesleğin vazgeçilmezleri olduğunu ifade etti. Kozan ve yönetim kurulu üyeleri sigortacılık sektöründeki farklı müşteri profillerinin taşıdığı özellikler, trafik, hayat, doğal afet sigorta poliçelerinin özellikleri, hasar durumunda dikkat edilmesi gereken konular ve ekspertiz sürecine ilişkin bilgilendirmelerde bulundular. Panel sonunda soru-cevap kısmına geçilerek katılımcıların soruları konuşmacılar tarafından cevaplandırıldı.

YAZAR: Nuri Karaşahin

18.02.1988 yılında Nevşehir’in Boğaz köyünde doğdu. 2 erkek 1 kız kardeşi bulunuyor. İlk okulu Nevşehir Gazi ilkokulun ’da orta okulu Boğaz Köyü okudu. Liseyi Nevşehir lisesinde okudu. 2007 lise bitirdikten sonra bir mağazada satış elemanı olarak işe başladı. 2010 2011 yılında Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde yaptı. Kısa bir süre güvenlik sektöründe bulundu. 2017 yılı başlarında özenerek yapmak isteği meslek olan gazetecilik hayatına atıldı. Kent haber gazetesinde muhbirlik görevini üslendi. Bu görevi de severek yapıyor. Siyaset, Magazin, Spor branşlarında pek çok yazısı bulunuyor. Hobi olarak boş zamanlarında Avcılık, arazi yürüyüşleri başta olmak üzere doğa sporları ile yakından ilgilenir. Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Minikler, görerek sanat çalışması yaptı

Nevşehir Özel Altınyıldız Kreş ve Anaokulu öğrencileri Göreme Açık Hava Müzesini keşif ederek sanat çalışması yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir