Özel insanların pazar heyecanı

Nevşehir Özel Eğitim Uygulama Merkezinde öğrenim gören öğrenciler, Kapalı Modern Pazar yerinde meyve sebze satarak pazarcılık yaptı. 


Özel Eğitim Uygulama Merkezinde eğitimlerine devam eden yaklaşık 30 öğrenci Modern Kapalı Pazar yerinde meyve sebze satarak harçlıklarını kazandı. Özel Eğitim Uygulama Merkezi ile Nevşehir Pazarcılar Odası ile birlikte ortaklaşa düzenlenen proje kapsamında öğrenciler meyve ve sebze satışı yaptı. Pazara alışverişe gelen vatandaşlar tarafından da yoğun ilgi gösterilen dünyanın en özel pazarcıları kısa sürede tezgâhtaki ürünlerini satmayı başardı.
Pazarcılar Odası Başkanı Selim Özmen yaptığı açıklamada, ‘Şu anda dünyanın en güzel pazarcıları Pazar yerimizde satış yapmaktadır. Allah’ın cennetle müjdelediği kişilere bir nebze mutluluk verebiliyorsak bizlerde mutlu oluyoruz. Bu organizasyonu iki senedir yapıyoruz. Çocuklarımıza önce alışveriş yapmayı öğrettik daha sonra da bir şeyler satıp evlerine bir lokma ekmek götürmenin zevkini yaşasınlar istedik’ dedi.
Pazarcılar Odasına desteklerinden dolayı teşekkür eden Özel Eğitim Uygulama Merkez Müdürü Ümit Selçuk Şimşek de, ‘Öğrencilerimizin sosyalleşmesi, değişik ortamlarda bulunması ve yeni beceriler öğrenmesi anlamında pazara geldik. Her türden her çeşit insanın rahatlıkla ulaşabildiği bir yerde ürün satışı yaptırmaktan ziyadesi ile mutluyuz. Çünkü öğrencilerimiz okulda öğrendikleri teorik bilgileri sosyal ortamlarda becerilerini gösterebilmelerine sahip olabiliyorlar’ diye konuştu.

DÜNYANIN EN ÖZEL PAZARCILARI PAZARDA TEZGAH BAŞINA GEÇEREK MEYVE VE SEBZE SATARAK HARÇLIKLARINI KAZANDI. 

YAZAR: Nuri Karaşahin

18.02.1988 yılında Nevşehir’in Boğaz köyünde doğdu. 2 erkek 1 kız kardeşi bulunuyor. İlk okulu Nevşehir Gazi ilkokulun ’da orta okulu Boğaz Köyü okudu. Liseyi Nevşehir lisesinde okudu. 2007 lise bitirdikten sonra bir mağazada satış elemanı olarak işe başladı. 2010 2011 yılında Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde yaptı. Kısa bir süre güvenlik sektöründe bulundu. 2017 yılı başlarında özenerek yapmak isteği meslek olan gazetecilik hayatına atıldı. Kent haber gazetesinde muhbirlik görevini üslendi. Bu görevi de severek yapıyor. Siyaset, Magazin, Spor branşlarında pek çok yazısı bulunuyor. Hobi olarak boş zamanlarında Avcılık, arazi yürüyüşleri başta olmak üzere doğa sporları ile yakından ilgilenir. Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mazılı Miko yeni klip hazırlığında

Nevşehir’in gür sesi Mazılı Miko yeni klip çekimlerine hız kesmeden devam ediyor. Miko, üçüncü klipini tamamlamak için gece gündüz çalışıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir