Öğretmenlerden “Afrin” marşı

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Afrin’e düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı sonrasında Nevşehir’in Acıgöl ilçesinde bulunan Atatürk İlkokulu öğretmenleri yazdıkları “Afrin” marşını seslendirdi. 


Nevşehir’in Acıgöl ilçesi Atatürk İlkokulu öğretmenleri tarafından müzik öğretmeni Servet Yıldız tarafından yazıp bestelenen Afrin marşını seslendirdi. Müzik öğretmeni Servet Yıldız tarafından yaklaşık 1 ay içerisinde bestelenen Afrin marşını yine ilkokul öğretmenleri Hatice Yurdusev, Muharrem Yüksel, Cengiz Doğan, Ceylan Güçlü, Ahmet Çatkın ve Volkan Korkmaz seslendirdi.
Öğretmenler tarafından bestelenip seslendirilen Afrin marşı sosyal medya hesaplarından kısa sürede büyük beğeni aldı.

YAZAR: Çağla Aktürk Baş

21.04.1992 doğumlu Ordu doğumlu. Evin tek kız çocuğu ve 2 erkek kardeşi var. İlk ve Okulu Giresun Pir Aziz ilköğretim okulunda okudu. Liseyi Pir Aziz İsmail Yücel Teknik Lisesinde okudu. Lise sonrasında sınavlara özverili bir şekilde çalıştı ve Nevşehir hacı Bektaş Veli Üniversitesi Kimya bölümünü kazandı. 2010-2014 yılları arasında Üniversiteyi bitirdi. 2015 yılında ise evlenerek Nevşehir’de kaldı. Üniversite bitiminde Nevşehir’de Yenigün gazetesinde Muhabir olarak göreve başladı. Daha sonra ise Nevşehir Kent Haber Gazetesinde görevine devam etti. Magazin başta olmak üzere kültür-sanat dallarını yakından takip ediyor. Hobi olarak ise boş zamanlarında Sinema, doğa yürüyüşleri, arkadaşları ile zaman geçirme faaliyetlerinde bulunur. Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nevşehir güne kar yağışı ile başladı 

Nevşehir’de dün gece saatlerinde başlayan karla karışık yağmur yerini kar yağışına bıraktı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir