Öğrencilere satranç takımı dağıtıldı

Nevşehir’de okulöncesinde hep ilkleri yaşatan Özel Altınyıldız Kreş ve Anaokulunda tüm öğrencilere yeni yıl hediyesi olarak satranç takımı dağıtıldı.


Satranç dağıtım törenine Altınyıldız Eğitim Kurumları lise müdürü Özkan Kılınç, Türkiye Satranç Federasyonu Nevşehir il temsilcisi Çağrı Türkcü, Altınyıldız Anaokulu müdürü Mustafa Uçar, Altınyıldız lisesi ile Altınyıldız Kreş ve Anaokulu öğretmenlerimiz katıldılar.Anaokulu müdürü Mustafa Uçar yaptığı konuşmada tüm idareci, öğretmen ve öğrencilerin yeni yıllarını kutlayarak, 2017-2018 Eğitim öğretim yılında il satranç temsilciliğince düzenlenen satranç yarışmalarında Altınyıldız ilkokul, ortaokul ve Liselerinde okuyan abla ve ağabeylerinin il birinciliklerini kazanmaları nedeniyle, bizde Kreş ve Anaokulumuzda satranç alt yapısını oluşturmak ve geleceğin satranç dahilerini yetiştirmek için öğrencilerimize satranç takımı hediye ediyoruz dedi.

Törende konuşan Türkiye Satranç Federasyonu Nevşehir il temsilcisi Çağrı Türkcü; böyle güzel bir organizasyonu düzenleyen ve anaokulu öğrencilerine satrancı sevdiren Altınyıldız Kreş ve Anaokulunun idareci ve tüm öğretmenlerine teşekkür etti.

Konuşma sonunda tüm katılımcılar tarafından öğrencilere satranç takımları dağıtıldı.

YAZAR: admin

01.08.1988 yılında Nevşehir’de doğdu. 1 erkek 2 kız kardeşi bulunuyor. İlk ve ortaokulu Rauf Nail Akman İlköğretim Okulu’nda okudu. Liseyi 2000 Evler Lisesi’nde okudu. 2005 yılında liseyi bitirdikten sonra Nevşehir Haber Gazetesi’nde dağıtıcı olarak basın hayatına giriş yaptı. 2008-2009 yıllarında askerliğini Kıbrıs/Güzelyurt’ta yaptı. Askerden geldikten sonra Nevşehir’de Yenigün Gazetesi’nde muhabir olarak işine devam etti. Daha sonra Nevşehir Kent Haber Gazetesi’ne muhabir olarak başladı. Hobi olarak futbol, avcılık ve doğa sporlarıyla ilgileniyor. Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İsrail’e öfke dinmiyor

Filistin’in Gazze şehrindeki Müslümanlara karşı Katliam yapan İsrail, Nevşehir Gönüllü Sivil Toplum Kuruluşları tarafından protesto edildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir