Öğrencilere bilgilendirme yapıldı

Altınyıldız Liseleri rehberlik servisinden 12. sınıf öğrencilerine üniversite sınavı bilgilendirme semineri yapıldı.


 

Altınyıldız Koleji Rehberlik Servisi tarafından düzenlenen, Okul Müdürü Özkan Kılınç ve 12.sınıf öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirilen sunumda öğrencilere 2018 Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı ile ilgili bilgilendirme yapıldı.

Düzenlenen seminerde,  23-24 Haziran 2018 tarihlerinde yapılacak olan Üniversite sınavlarına kadar olan süreçte öğrencilerin nasıl çalışması gerektiği, soru çözümlerinde dikkat etmeleri gereken hususlar, sınav esnasında dikkat edilmesi gereken kurallar, zaman yönetimi, beslenme, uyku düzeni ve kaygı düzeyi konularında bilgiler verildi.

Altınyıldız Koleji Genel Müdürü Serhat İğdeci konu hakkında yaptığı açıklamada; ‘Son aşaması soru cevap şeklinde geçen ve oldukça verimli bir şekilde gerçekleşen sunumun tüm öğrencilerimize faydalı olması temennisi ile öğrencilerimize başarılar dileriz.’ dedi.

YAZAR: Nuri Karaşahin

18.02.1988 yılında Nevşehir’in Boğaz köyünde doğdu. 2 erkek 1 kız kardeşi bulunuyor. İlk okulu Nevşehir Gazi ilkokulun ’da orta okulu Boğaz Köyü okudu. Liseyi Nevşehir lisesinde okudu. 2007 lise bitirdikten sonra bir mağazada satış elemanı olarak işe başladı. 2010 2011 yılında Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde yaptı. Kısa bir süre güvenlik sektöründe bulundu. 2017 yılı başlarında özenerek yapmak isteği meslek olan gazetecilik hayatına atıldı. Kent haber gazetesinde muhbirlik görevini üslendi. Bu görevi de severek yapıyor. Siyaset, Magazin, Spor branşlarında pek çok yazısı bulunuyor. Hobi olarak boş zamanlarında Avcılık, arazi yürüyüşleri başta olmak üzere doğa sporları ile yakından ilgilenir. Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Abuzer amca için seferber oldular

Nevşehir Arama-Kurtarma Ekibi, Hacıbektaş ilçesindeki huzurevinden yürüyüşe gidiyorum diye ayrılan ve geri dönmeyen 82 yaşındaki Abuzer amca arama çalışmalarına katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir