Öğrencilerden muhteşem performans

Altınyıldız İlköğretim Kurumunda İstiklal Marşımızın kabulünün 97.yıl dönümü kutlama programı ortaokul öğrencilerin hazırlamış olduğu program ile kutlandı.


 

Okul konferans salonunda gerçekleştirilen tören saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Öğrencilerin okuduğu şiir, oratoryo ve ardından canlandırmalarla devam eden programımız öğrencilerimizin Mehmet Akif’i anlattıkları şiirlerle gösterisi ile son buldu. Program öğrenciler ve misafir veliler tarafından büyük ilgi gördü.

Milletin her dönem zorluklardan geçmiş karanlık günler yaşamış ve yaşamaya devam ettiğini ifade eden Altınyıldız Koleji Genel Müdürü Serhat İğdeci, ‘Ancak bu millet her daim karanlık günleri aydınlığa çıkarmayı başarmış ve hep başaracaktır. Bu vesile ile gerçekleştirmiş olduğumuz İstiklal Marşımızın kabulünün yıl dönümünü kutluyor; Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u şükranla hatırlıyor, vatan uğruna canlarını vererek şahadet mertebesine erişen tüm şehitlerimizin önünde saygı ile eğiliyor, rahmet ve minnetle anıyoruz.

Programımızın hazırlanmasında emeği geçen tüm öğrencilerimize,5.Sınıflar zümresi Matematik Öğretmeni Gökhan Metin, Türkçe Öğretmeni Gamze Delipoyraz, Matematik Öğretmeni Rukiye Nur Karacan, Fen Bilimleri Öğretmeni Bahar Benzer, İngilizce Öğretmeni Emrah Kamacı, Sosyal Bilgiler Öğretmenimiz Tamer Serdar Gözüm, Müzik Öğretmenimiz Sezgi Ceylan, Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Canan Yüncü’ye teşekkür ederiz.’ dedi.

YAZAR: Nuri Karaşahin

18.02.1988 yılında Nevşehir’in Boğaz köyünde doğdu. 2 erkek 1 kız kardeşi bulunuyor. İlk okulu Nevşehir Gazi ilkokulun ’da orta okulu Boğaz Köyü okudu. Liseyi Nevşehir lisesinde okudu. 2007 lise bitirdikten sonra bir mağazada satış elemanı olarak işe başladı. 2010 2011 yılında Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde yaptı. Kısa bir süre güvenlik sektöründe bulundu. 2017 yılı başlarında özenerek yapmak isteği meslek olan gazetecilik hayatına atıldı. Kent haber gazetesinde muhbirlik görevini üslendi. Bu görevi de severek yapıyor. Siyaset, Magazin, Spor branşlarında pek çok yazısı bulunuyor. Hobi olarak boş zamanlarında Avcılık, arazi yürüyüşleri başta olmak üzere doğa sporları ile yakından ilgilenir. Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Minikler, görerek sanat çalışması yaptı

Nevşehir Özel Altınyıldız Kreş ve Anaokulu öğrencileri Göreme Açık Hava Müzesini keşif ederek sanat çalışması yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir