Öğrencilerden askere mektup

Nevşehir Mehmet Diker Ortaokulu öğrencileri tarafından Afrin´de kahramanca mücadele eden şanlı askerlerimize moral mektubu gönderildi.


Değerler eğitimi kapsamında “vatan sevgisi ve vatanseverlik” temasına yönelik Mehmet Diker Ortaokulu öğrencileri Afrin´de canını ortaya koyarak mücadele eden şanlı Türk askerlerimize minnet ve şükran duygularını dile getirmek, onlara manevi anlamda bir nebze destek olabilmek için mektup yazdı.

Yazılan mektuplar Afrin´e gönderilmek üzere Ürgüp İlçe Milli Eğitim Müdürü Savaş Özdemir, okul Müdürü Badegül Erel, Türkçe Öğretmeni Rabia Şekerkıran ve mektup yazan öğrenciler, ilçe Askerlik Şubesi Başkanı ve Garnizon Komutanı Yüzbaşı Timur Budak´ı makamında ziyaret ederek, yazılan mektupları afrin´e gönderilmek üzere kendisine teslim ettiler.

Garnizon Komutanı Timur budak, bu anlamlı çalışmaları dolayısıyla öğrencilere teşekkür ederek, Ordunun en çok manevi desteğe ve duaya ihtiyacı olduğunu ve bu mektupların Afrin´e ulaşması için gerekli işlemlerin yapılacağını ifade etti.

YAZAR: Veysel Kılıç

04.10.1989 Gülşehir Karahüyük köyünde doğdu. Evin tek erkek çocuğu ve 1 kız kardeşi var. İlk Okulu Gülşehir Atatürk Okulunda, Orta Okulu Turgut Akdeveli Okulunda, Liseyi ise 2003-2007 tarihleri arasında Nevşehir Lisesinde okudu. Lise bitiminde ise gazetecilik hayatına spor muhabiri olarak başladı. 2009-2010 yılları arasında askerliğini Kıbrıs Leşkoşa da tank şoförü yaptı. Askerlik bitiminde ise gazetecilik hayatına kaldığı yerden devam etti. Askerden sonra Nevşehir Yenigün Gazetesi yazı işleri Müdürlüğü yaptı. Daha sonra ise Nevşehir Kent Haber Gazetesinde yazı İşleri Müdürlüğünü sürdürdü. Siyaset, Magazin, Spor branşlarında pek çok yazısı bulunuyor. Hobi olarak boş zamanlarında Avcılık, arazi yürüyüşleri başta olmak üzere doğa sporları ile yakından ilgilenir. Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çözüm Eğitim Kurumları’ndan örnek davranış

Çözüm Eğitim Kurumları tarafından düzenlenen kan verme etkinliğinde öğrenci, veli ve öğretmenler kan verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir