Öğrencilerden anlamlı ‘Afrin’ mesajı 

 
 Nevşehir Şehit Demet Sezen Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Afrin’e düzenlenen ‘Zeytin Dalı Harekatı’na hazırlamış oldukları koreografiyle destek verdi.


TSK tarafından Afrin’e düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı’nın 58.gününde Afrin’in teröristlerden temizlenmesinin ardından Nevşehir Demet Sezen kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri hazırladıkları koreografi ile Mehmetçiğe destek verdi. Okul bahçesinde yaklaşık 110 öğrencinin katıldığı koreografide TSK’nın ‘Zeytin Dalı Harekatı’ ismini verdiği operasyonun simgesi de öğrenciler tarafından hazırlanan lastiklerle oluşturuldu.

YAZAR: Çağla Aktürk Baş

21.04.1992 doğumlu Ordu doğumlu. Evin tek kız çocuğu ve 2 erkek kardeşi var. İlk ve Okulu Giresun Pir Aziz ilköğretim okulunda okudu. Liseyi Pir Aziz İsmail Yücel Teknik Lisesinde okudu. Lise sonrasında sınavlara özverili bir şekilde çalıştı ve Nevşehir hacı Bektaş Veli Üniversitesi Kimya bölümünü kazandı. 2010-2014 yılları arasında Üniversiteyi bitirdi. 2015 yılında ise evlenerek Nevşehir’de kaldı. Üniversite bitiminde Nevşehir’de Yenigün gazetesinde Muhabir olarak göreve başladı. Daha sonra ise Nevşehir Kent Haber Gazetesinde görevine devam etti. Magazin başta olmak üzere kültür-sanat dallarını yakından takip ediyor. Hobi olarak ise boş zamanlarında Sinema, doğa yürüyüşleri, arkadaşları ile zaman geçirme faaliyetlerinde bulunur. Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Abuzer amca için seferber oldular

Nevşehir Arama-Kurtarma Ekibi, Hacıbektaş ilçesindeki huzurevinden yürüyüşe gidiyorum diye ayrılan ve geri dönmeyen 82 yaşındaki Abuzer amca arama çalışmalarına katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir