Öğrenciler şenlikte eğlendi

Nevşehir Kardelen Eğitim Kurumları Kampüsü’nde baharın gelişini müjdeleyen Nevruz Bayramı düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.


 

Her sene yeni yılın başlangıcı baharın müjdecisi ve doğa bayramı olarak kabul gören 18 asırdan fazladır kutlanan Nevruz Bayramı Özel Kardelen Koleji’nde coşku ile kutlandı.

Kutlamalarda ortaya rengarenk görüntüler çıktı. Çeşitli yarışmaların yapan öğrenciler, müzik öğretmenin hazırladığı müzikler eşliğinde öğretmenleriyle birlikte doyasıya eğlendi. Güvenlik önlemleri altında yakılan nevruz ateşinin üstünden öğrenciler, dev dev üstüne, ağırlığım, uğursuzluğum bu alev üzerine diyerek atlamaları yüzlerde tebessüme neden oldu. Çuval yarışmalarından, ip atlamalara, mangala oyunlarından satranç turnuvalarına değin birçok oyun ve dans gösterilerinden oluşan kutlamalar Kardelen Koleji öğretmen ve öğrencileri tarafından çok beğenildi.

Unutulmaz anlar yaşatan ve ilginç görüntülere sebep olan kutlamalar oyun havaları ve halaylar eşliğinde sona erdi.

YAZAR: Mehmet Özdemir

1987 Nevşehir doğumluyum. Nevşehir Lisesi’nden mezun oldum. 2005 yılında Nevşehir Kent Haber Gazetesi’nde spor muhabiri olarak görev başladım. Bir süre Nevşehir Haber Gazetesi’nde spor muhabiri olarak görev yaptıktan sonra askerlik görevi için mesleğe ara verdim. Askerliğin ardından yine Nevşehir Kent Haber Gazetesi’nde spor muhabirliği görevine devam ettim Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti ve Türkiye Spor Yazarları Derneği üyesiyim. Evli ve 2 çocuk babasıyım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Minik Yürekler, ‘çocuk istismarına hayır’ dedi

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yaz spor okullarına katılan minik öğrenciler çocuk istismarını ve çocuk kaçırılma olaylarını protesto etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir