Ödüller sahibini buldu

Kaymaklı Belediyesi tarafından organize edilen İstiklal Marşı Güzel Okuma Yarışması ödülleri törenle sahiplerini buldu.


 

Kaymaklı İlkokulunda gerçekleştirilen ödül törenine Kaymaklı Belediye Başkanı Halit Elma, okul müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı. Öğrencilerin İstiklal Marşı’nı anlamalarını sağlamak amacıyla Kaymaklı da eğitim veren her okulda düzenlenen yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri Başkan Halit Elma ve okul müdürleri tarafından verildi. Her bireyin Devletin bağımsızlık simgelerinden olan İstiklal Marşı’nı en iyi şekilde bilmesi gerektiğini belirten Başkan Elma; “Mehmet Akif’in, İstiklal Marşı’nı milletimize hediye etmesi ve ordumuza ithaf etmesi, onun alçakgönüllülüğünü ve vatanseverliğini en güzel biçimde ortaya koymaktadır. Tarihteki şanlı yürüyüşümüzü, milletimizin karakterini, kahramanlığını, bağımsızlık tutkusunu, vatan sevgisini en güzel biçimde ortaya koyan İstiklal Marşı, milli mücadelenin en çetin dönemlerinde halkımıza büyük cesaret ve moral aşılamıştır. Belediyemiz tarafından düzenlenen bu tür yarışmaların çocuklarımıza İstiklal Marşımızın önemini ve sevgisini artıracağı düşüncesindeyiz. Çocuklarımızın bu kadar heyecanlı ve içtenlikle okuması da yarışmanın ayrı bir güzelliği olduğunu da göstermektedir. Bu vesile ile yarışmada emeği geçen müdürlerimize ve öğretmenlerimize ve tabi öğrencilerimize teşekkür ederim” dedi.

Yarışmada birinci olan öğrencilere çeşitli hediyeler verilirken her öğrenciye sertifika takdim edildi. Yarışmaya katılan okulların müdürlerine de günün anısına plaket verildi.

YAZAR: Çağla Aktürk Baş

21.04.1992 doğumlu Ordu doğumlu. Evin tek kız çocuğu ve 2 erkek kardeşi var. İlk ve Okulu Giresun Pir Aziz ilköğretim okulunda okudu. Liseyi Pir Aziz İsmail Yücel Teknik Lisesinde okudu. Lise sonrasında sınavlara özverili bir şekilde çalıştı ve Nevşehir hacı Bektaş Veli Üniversitesi Kimya bölümünü kazandı. 2010-2014 yılları arasında Üniversiteyi bitirdi. 2015 yılında ise evlenerek Nevşehir’de kaldı. Üniversite bitiminde Nevşehir’de Yenigün gazetesinde Muhabir olarak göreve başladı. Daha sonra ise Nevşehir Kent Haber Gazetesinde görevine devam etti. Magazin başta olmak üzere kültür-sanat dallarını yakından takip ediyor. Hobi olarak ise boş zamanlarında Sinema, doğa yürüyüşleri, arkadaşları ile zaman geçirme faaliyetlerinde bulunur. Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nevşehir güne kar yağışı ile başladı 

Nevşehir’de dün gece saatlerinde başlayan karla karışık yağmur yerini kar yağışına bıraktı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir