NEVÜ’den Şehit Savcı  için Mevlid-i Şerif ve Fidan Dikimi

İstanbul Adalet Sarayı’ndaki makam odasında 2015 yılında, terör örgütü DHKP-C üyeleri tarafından rehin alındıktan sonra şehit edilen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz için  Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Camiinde Mevlid-i Şerif okutularak cemaate lokum ikramında bulunuldu.    


Hatırasına Oluşturulan Ormana Fidan Dikimi

Nevşehir Valiliği, Nevşehir Cumhuriyet Başsavcılığı ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi arasında imzalanan protokol ile Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Damat İbrahim Paşa Yerleşke içerisinde şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz hatırasına oluşturulan ormana fidan dikim töreni yapıldı.

Törene; Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Nevşehir Cumhuriyet Başsavcısı Altuğ Kürşat Şahin, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ertan Özensel, Nevşehir 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Serkan Akman, Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Seçen, Nevşehir İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, Nevşehir İl Müftüsü Yakup Öztürk, Nevşehir Denetimli Serbestlik Müdürü Nuh Kaplan, üniversitenin akademik ve idari personeli, öğrenciler ve  vatandaşlar katıldı.

Vali Aktaş ve katılımcılar 5.500 m2 alan üzerinde oluşturulan alanda fidanları toprakla buluşturarak can suyu verdi.

YAZAR: Veysel Kılıç

04.10.1989 Gülşehir Karahüyük köyünde doğdu. Evin tek erkek çocuğu ve 1 kız kardeşi var. İlk Okulu Gülşehir Atatürk Okulunda, Orta Okulu Turgut Akdeveli Okulunda, Liseyi ise 2003-2007 tarihleri arasında Nevşehir Lisesinde okudu. Lise bitiminde ise gazetecilik hayatına spor muhabiri olarak başladı. 2009-2010 yılları arasında askerliğini Kıbrıs Leşkoşa da tank şoförü yaptı. Askerlik bitiminde ise gazetecilik hayatına kaldığı yerden devam etti. Askerden sonra Nevşehir Yenigün Gazetesi yazı işleri Müdürlüğü yaptı. Daha sonra ise Nevşehir Kent Haber Gazetesinde yazı İşleri Müdürlüğünü sürdürdü. Siyaset, Magazin, Spor branşlarında pek çok yazısı bulunuyor. Hobi olarak boş zamanlarında Avcılık, arazi yürüyüşleri başta olmak üzere doğa sporları ile yakından ilgilenir. Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çözüm Eğitim Kurumları’ndan örnek davranış

Çözüm Eğitim Kurumları tarafından düzenlenen kan verme etkinliğinde öğrenci, veli ve öğretmenler kan verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir