Nevşehir’de bir ilk Ulusal Tiyatro Festivali Düzenleniyor

Nevşehir’de ilk kez düzenlenecek olan Ulusal Tiyatro Festivali’nde 6 üniversiteden gelen tiyatro kulüpleri oyunlarını Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi’nde sahneleyecek.


Nevşehir’de ilk kez düzenlenecek olan Ulusal Tiyatro Festivali 16 Nisan 2018 Pazartesi günü başlayacak. Hem ziyaretçilere, hem öğrencilere hem de Nevşehir halkına keyifli anlar yaşatmayı amaçlayan festival, her kesimden insanı tiyatronun büyülü gücüyle bir araya getirmeye hazırlanıyor.
İlk kez düzenlenecek olan Ulusal Tiyatro Festivalinin öncülüğünü Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Tiyatro Kulübü üstleniyor.
Farklı Üniversite topluluklarının oyunlarının izlenip, yorumlanacağı festival Üniversitemiz bünyesinde seyirci ile buluşacak. İlerleyen zamanlarda gelenekselleşmesi planlanan festival Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek.
Tiyatro kulübü başkanı Recep Çiftci yaptığı açıklamada, tiyatro kulübüne maddi manevi desteklerinden dolayı Kardelen Koleji Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Yücel Menekşe’ye, Nevşehir Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Salaş’a ve NEVŞEHİR BARO BAŞKANI Necmi Öncül’e teşekkür ederek, “Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi Damat İbrahim Paşa Salonunda düzenlenecek olan 1. Ulusal Tiyatro Festivali’nin ücretsiz olup tüm halka açıktır. Bir hafta boyunca sürecek ücretsiz olan Ulusal Tiyatro Festivalinde tüm Nevşehir halkımızı aramızda görmek bizleri onurlandırak ve mutlu edecektir” dedi.

Gösterimin yayın akışı şu şekilde.
1) 16 Nisan Pazartesi günü İnönü Üniversitesinden Karmakarışık oyunu. (Saat:19.00)
2) 23 Nisan Pazartesi günü Karadeniz Teknik Üniversitesinden Aynanın Arka Yüzü oyunu. (Saat:14.00)
3) 23 Nisan Pazartesi günü Karadeniz Teknik Üniversitesinden Ah Aşk oyunu. (Saat:19.30)
4) 24 Nisan Salı günü NEVÜ Türk Halk Bilimi Kulübünden Kavuklunun İzdivacı oyunu. (Saat:14.00)
5) 24 Nisan Salı günü Ondokuz Mayıs Üniversitesinden Tom Dick & Harry oyunu. (Saat:19.30)
6) 25 Nisan Çarşamba günü Kırıkkale Üniversitesinden Kanlı Düğüm oyunu. (Saat:14.00)
7) 25 Nisan Çarşamba günü NEVÜ Tiyatro Kulübünden Kaç Baba Kaç oyunu. (Saat: 19.30)
8 )  26 Nisan Perşembe günü Giresun Üniversitesinden Ölümü Yaşamak oyunu. (Saat: 14.00)
9) 26 Nisan Perşembe günü NEVÜ Tiyatro Kulübünden Haydi Karına Koş oyunu. (Saat:19.30)

YAZAR: Veysel Kılıç

04.10.1989 Gülşehir Karahüyük köyünde doğdu. Evin tek erkek çocuğu ve 1 kız kardeşi var. İlk Okulu Gülşehir Atatürk Okulunda, Orta Okulu Turgut Akdeveli Okulunda, Liseyi ise 2003-2007 tarihleri arasında Nevşehir Lisesinde okudu. Lise bitiminde ise gazetecilik hayatına spor muhabiri olarak başladı. 2009-2010 yılları arasında askerliğini Kıbrıs Leşkoşa da tank şoförü yaptı. Askerlik bitiminde ise gazetecilik hayatına kaldığı yerden devam etti. Askerden sonra Nevşehir Yenigün Gazetesi yazı işleri Müdürlüğü yaptı. Daha sonra ise Nevşehir Kent Haber Gazetesinde yazı İşleri Müdürlüğünü sürdürdü. Siyaset, Magazin, Spor branşlarında pek çok yazısı bulunuyor. Hobi olarak boş zamanlarında Avcılık, arazi yürüyüşleri başta olmak üzere doğa sporları ile yakından ilgilenir. Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

NEVÜ Gökkuşağı Projesi köprüler kurmaya devam ediyor

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Engelsiz Üniversite Birimi tarafından üniversite-şehir işbirliğini pekiştirmek ve sosyal bir farkındalık oluşturmak için başlatılan ‘Gökkuşağı Projesi’ kapsamında bu defa Nevşehir’in Acıgöl İlçesine bağlı Tepeköy İlk ve Orta Okulu ziyaret edildi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir