Mehmetçik Vakfı için kermes düzenlendi

Nevşehir Merkez Anadolu Lisesi öğrencileri geliri Mehmetçik Vakfı’na bağışlanmak üzere kermes düzenledi. 


Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Afrin’e düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı sonrasında tüm Türkiye’de olduğu gibi Nevşehir’de 7’den 77’ye Mehmetçik Vakfı’na destek vermeye devam ediyor. Bu kapsamdan Nevşehir Anadolu Lisesi öğrencileri elde edilen gelirlerin Mehmetçik Vakfı’na bağışlanmak üzere kermes düzenledi. Okul kapısında çadır kurularak düzenlenen kermese öğrenciler, öğretmenler, vatandaşların yanı sıra diğer okul öğrencilerinin de destek vermesi dikkatlerden kaçmadı.
11.sınıf öğrencilerinden Zehra Duran, ‘Biz bugün burada olsak bile tüm yüreğimiz Afrin’de operasyonda olan Mehmetçiklerimiz ile beraber’ dedi. Duran, ‘Bugün Afrin için etkinlik düzenliyoruz. Tüm bu arkadaşlarımız evlerinden getirmiş oldukları pasta, börek getirdikleri gıdaları satarak yardım topluyoruz. Tüm Nevşehir halkı bizlere destek oluyor. Hep beraber bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Şuan biz burada olsak bile tüm yüreğimiz Afrin’de mücadele eden Mehmetçiklerimiz ile birliktedir’ dedi. 11. sınıf öğrencilerinden İlayda Er de ‘Afrin’de Zeytin Dalı Harekatı’na katılan Mehmetçiklerimize yardım etmek amacıyla geliri Mehmetçik Vakfı’na bağışlanacak olan bir kermes düzenledik. Çok büyük bir ilgi var. Biz şuan burada bu işi yapıyoruz ama gönlümüz, kalbimiz her zaman Mehmetçiğimizin yanında’ şeklinde konuştu.
Merkez Anadolu Lisesi Okul Müdürü Yavuz Selim Yıldırım da açıklamasında Mehmetçiklerimize destek vermek amacıyla geliri Mehmetçik Vakfı’na bağışlanacak olan bir kermes düzenledi dedi. Yıldırım, ‘Milli ve manevi duygularımızın en üst düzeyde olduğu bugünlerde Afrin’de yurdumuzun çeşitli yerlerinde operasyonda görev yapan Mehmetçiklerimize destek amacıyla Sosyal Yardımlaşma Kulübü öğrencilerimizin düzenlediği kermes bir gün sürecek. Cephede mücadele eden tüm askerlerimize başarılar diliyoruz’ diye konuştu.

YAZAR: Çağla Aktürk Baş

21.04.1992 doğumlu Ordu doğumlu. Evin tek kız çocuğu ve 2 erkek kardeşi var. İlk ve Okulu Giresun Pir Aziz ilköğretim okulunda okudu. Liseyi Pir Aziz İsmail Yücel Teknik Lisesinde okudu. Lise sonrasında sınavlara özverili bir şekilde çalıştı ve Nevşehir hacı Bektaş Veli Üniversitesi Kimya bölümünü kazandı. 2010-2014 yılları arasında Üniversiteyi bitirdi. 2015 yılında ise evlenerek Nevşehir’de kaldı. Üniversite bitiminde Nevşehir’de Yenigün gazetesinde Muhabir olarak göreve başladı. Daha sonra ise Nevşehir Kent Haber Gazetesinde görevine devam etti. Magazin başta olmak üzere kültür-sanat dallarını yakından takip ediyor. Hobi olarak ise boş zamanlarında Sinema, doğa yürüyüşleri, arkadaşları ile zaman geçirme faaliyetlerinde bulunur. Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Abuzer amca için seferber oldular

Nevşehir Arama-Kurtarma Ekibi, Hacıbektaş ilçesindeki huzurevinden yürüyüşe gidiyorum diye ayrılan ve geri dönmeyen 82 yaşındaki Abuzer amca arama çalışmalarına katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir