Kursiyerlerden ağaç giydirmeye destek

Belediyenin de desteklediği ‘Kadın eli projesi’ kapsamında, Halk Eğitim Müdürlüğü kursiyer kadınları bir araya gelerek, çeşitli motif ve renklerde hazırladıkları örgülerle bir ağacı giydirdi.


Dünyada bir akım haline gelen insanların sevdikleri veya dikkat çekmek istedikleri şeyleri renkli yün iplikler ve örgü motiflerle süslemesine dayalı bir grafiti sanatı olan akım kapsamında daha önce Cumhuriyet Meydanında bir ağaç doğa sevgisine dikkat çekmek üzere giydirilmişti.

Projeye Avanos Kent Konseyi ve Avanoslu gönüllü kadınlar da destek vermişti. Çalışmaya bir destekte Avanos Halk Eğitim Müdürlüğünde çeşitli kurslara katılan kadınlardan geldi. Bir araya gelen kadınlar hazırladıkları yün motiflerle Halk Eğitim Müdürlüğü önündeki bir ağacı giydirdi.

YAZAR: Çağla Aktürk Baş

21.04.1992 doğumlu Ordu doğumlu. Evin tek kız çocuğu ve 2 erkek kardeşi var. İlk ve Okulu Giresun Pir Aziz ilköğretim okulunda okudu. Liseyi Pir Aziz İsmail Yücel Teknik Lisesinde okudu. Lise sonrasında sınavlara özverili bir şekilde çalıştı ve Nevşehir hacı Bektaş Veli Üniversitesi Kimya bölümünü kazandı. 2010-2014 yılları arasında Üniversiteyi bitirdi. 2015 yılında ise evlenerek Nevşehir’de kaldı. Üniversite bitiminde Nevşehir’de Yenigün gazetesinde Muhabir olarak göreve başladı. Daha sonra ise Nevşehir Kent Haber Gazetesinde görevine devam etti. Magazin başta olmak üzere kültür-sanat dallarını yakından takip ediyor. Hobi olarak ise boş zamanlarında Sinema, doğa yürüyüşleri, arkadaşları ile zaman geçirme faaliyetlerinde bulunur. Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çözüm Eğitim Kurumları’ndan örnek davranış

Çözüm Eğitim Kurumları tarafından düzenlenen kan verme etkinliğinde öğrenci, veli ve öğretmenler kan verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir