İstiklal Marşı’nı güzel okuma yarışması düzenlendi

Nevşehir’in Lider Eğitim Kurumu Özel Kardelen Koleji İstiklal Marşı’nın kabulünün 97’inci yılı ve Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’u Anma Törenleri düzenlendi.


 

Özel Kardelen Koleji’nde geleneksel olarak her yıl yapılan İstiklal Marşı Okuma Yarışması’na bu yılda öğrenciler büyük ilgi gösterdi. Kardelen Koleji Konferans Salonunda gerçekleştirilen yarışmaya okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Jüri ise Türkçe Öğretmenleri Yeliz Özer, Ahmet Gültekin, Merve Aslantürk ve Müzik Öğretmeni Nuh Erkol görev aldılar. Birincilere karar vermekte oldukça zorlanan jüri üyelerini birinci olan öğrencileri de tebrik ettiler.

İlkokul 1,2,3,4. Sınıf öğrencilerinin katıldığı yarışmada 1. Sınıflardan Selin Güler 2.sınıflardan Zeynep Su Şengül 3.sınıflardan Çağan Göç 4.sınıflardan İrem Beyza Çelik okul birincileri oldular. İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma Yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini İlköğretim Müdürü Faruk Çamcı verdi.

YAZAR: Çağla Aktürk Baş

21.04.1992 doğumlu Ordu doğumlu. Evin tek kız çocuğu ve 2 erkek kardeşi var. İlk ve Okulu Giresun Pir Aziz ilköğretim okulunda okudu. Liseyi Pir Aziz İsmail Yücel Teknik Lisesinde okudu. Lise sonrasında sınavlara özverili bir şekilde çalıştı ve Nevşehir hacı Bektaş Veli Üniversitesi Kimya bölümünü kazandı. 2010-2014 yılları arasında Üniversiteyi bitirdi. 2015 yılında ise evlenerek Nevşehir’de kaldı. Üniversite bitiminde Nevşehir’de Yenigün gazetesinde Muhabir olarak göreve başladı. Daha sonra ise Nevşehir Kent Haber Gazetesinde görevine devam etti. Magazin başta olmak üzere kültür-sanat dallarını yakından takip ediyor. Hobi olarak ise boş zamanlarında Sinema, doğa yürüyüşleri, arkadaşları ile zaman geçirme faaliyetlerinde bulunur. Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nevşehir güne kar yağışı ile başladı 

Nevşehir’de dün gece saatlerinde başlayan karla karışık yağmur yerini kar yağışına bıraktı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir