Doğu Guta’ya kimyasal saldırı Nevşehir’de protesto edildi 

 Nevşehir’de bir grup vatandaş, Esad rejimi tarafından Doğu Guta bölgesine yapılan kimyasal saldırıyı protesto için bir araya geldi. 


Nevşehir İHH İnsani Yardım Derneği tarafından düzenlenen protesto gösterisi Gülbahçe önünde yapıldı. Tekbir getiren ve ‘Kahrolsun Zalimler’ şekline slogan atan grup adına konuşma yapan Nevşehir İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Baki Öncel, İslam aleminde kan ve gözyaşının dinmediğini, en son Doğu Guta’ya yapılan saldırıların yeni acı ve feryatlara neden olduğunu söyledi. Öncel; ‘Suriye’de devam eden savaşta acılara hergün bir yenisi ekleniyor. Kan, gözyaşı ve feryat dinmiyor. Son olarak Doğu Guta’da kimyasal silah kullanılarak yapılan katliamda insanlığı utandıracak görüntüler ortaya çıktı. İşgalci, sömürgeci ve emperyalist güçlerin yeni savaş meydanı haline getirdikleri Suriye’de mazlum Müslümanlar yaşam mücadelesi veriyor. Her savaşta olduğu gibi en acı yarayı kadın, yaşlı ve çocuklar alıyor. Bu saldırıları lanetliyoruz’ şeklinde konuştu.
Dünya’nın farklı yerlerinde ve özellikle İslam coğrafyalarındaki yeraltı zenginliklerin küresel güçlerin iştahını kabarttığını ifade eden Öncel, tüm sivil toplum kuruluşu ve uluslararası örgütlere çağrıda bulundu. Öncel konuşmasına şu şekilde devam etti;
‘Dünya’nın birçok yerinde ve özellikle İslam coğrafyasındaki yeraltı zenginlikleri nedeniyle masumlar üzerinde güç gösterisi yapılıyor. Amerika ve Rusya’nın restleşme ve birbirinden hesap sorma yeri olarak bu bölgeyi seçmesi de dikkat çekicidir. Taşeron örgütler ve vekalet savaşlarıyla milyonlarca Müslüman katledildi. İnsanlık vicdanını kanatan saldırı ve katliamlar sona ermeli. Bunun için uluslararası örgütler, insani yardım kuruluşları ve cemiyetler, tarikatlar tek vücut olmalıdır.’

 

YAZAR: Mehmet Özdemir

1987 Nevşehir doğumluyum. Nevşehir Lisesi’nden mezun oldum. 2005 yılında Nevşehir Kent Haber Gazetesi’nde spor muhabiri olarak görev başladım. Bir süre Nevşehir Haber Gazetesi’nde spor muhabiri olarak görev yaptıktan sonra askerlik görevi için mesleğe ara verdim. Askerliğin ardından yine Nevşehir Kent Haber Gazetesi’nde spor muhabirliği görevine devam ettim Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti , Türkiye Spor Yazarları Derneği ve AIPS (Dünya Spor Yazarları Derneği) üyesiyim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öğrencilerden anlamlı proje

Nevşehir Halil İncekara Bilim Sanat Merkez’i öğrencileri Kafeteryalarda satılan yabancı dildeki içeceklerin Türkçe karşılıklarının da yazımı için proje hazırladılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir